JAV verslas paragino vyriausybę atverti šalies sienas europiečiams

ŠaltinisAFP-BNS

JAV Prekybos rūmai penktadienį paragino Vašingtoną panaikinti apribojimus lankytojams iš Europos, kaip tai padarė Briuselis keliautojų iš Jungtinių Valstijų atžvilgiu.

Europos Sąjunga (ES), kurios turizmo sektorius smarkiai nukentėjo nuo kelionių apribojimų, įvestų prasidėjus pandemijai, atvėrė sienas amerikiečiams, kurie yra pasiskiepiję nuo koronaviruso arba turi neigiamus testus, tačiau JAV šio žingsnio dar nežengė.

„Kviečiame [JAV prezidento] administraciją atsakyti tuo pačiu ir kuo skubiau leisti sugrįžti Europos keliautojams į JAV“, – pareiškė Prekybos rūmų – didžiausios šalies verslo grupės – vyresnioji viceprezidentė Europos reikalams Marjorie Chorlins.

„Saugių transatlantinių kelionių atnaujinimas yra labai svarbus mūsų šalies ekonomikos atsigavimui, nes asmeniniai verslo ryšiai ir tarptautinis turizmas padės skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą visoje šalyje“, – pridūrė ji.

Penktadienį viešėdamas Prancūzijoje JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) išreiškė viltį, kad europiečiai vėl galės keliauti į JAV.

„Tikiuosi, kad tai įvyks greitai. Mes tikrai to norime. Tikiuosi, kad tai bus ne mėnesių, o savaičių klausimas“, – internetiniame forume teigė A. Blinkenas.

JAV, be abejo, susiduria su mažesniu politiniu spaudimu panaikinti apribojimus. Nors nuo turizmo priklausomos Pietų Europos valstybės siekė ES atvėrimo, tuo tarpu JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) išrinktas iš dalies dėl pažadų sutelkti dėmesį į pandemijos suvaldymą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte