Kunigas Algirdas Toliatas: kai esame išvarginti karantino, labai svarbu, kad mokytumėmės reaguoti ir komunikuoti pagarbiai

Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas savaitgalį savo feisbuko profilyje išreiškė nusivylimą dėl vykusių muzikos apdovanojimų MAMA, kai tuo metu Bažnyčia negalėjo kviesti tikinčiųjų į pamaldas, buvo priversta riboti jų skaičių arba, ieškodama kūrybiškų sprendimų, šv. Mišias turėjo aukoti žmonėms sėdint automobiliuose. Kunigas Algirdas Toliatas taip pat išreiškė pritarimą arkivyskupo žodžiams.

Kunigas A. Toliatas, pasidalinęs arkivyskupo įrašu pastebėjo, kad kai kurie žinomi žmonės, kurie reiškė pasipiktinimą, kritikavo, pajuokė Bažnyčios norą atverti duris tikintiesiems, sekmadienį dalyvavo muzikos apdovanojimuose MAMA, kuriuose akivaizdžiai nebuvo laikomasi šiuo metu šalyje esančių pandeminių suvaržymų ir reikalavimų.

„Taiklus arkivyskupo pastebėjimas. Dalis žmonių, kurie dar visai neseniai viešai ir garsiai piktinosi Bažnyčios noru praverti duris tikintiesiems, patys papuolė į abejotinai vertinamą situaciją“, – rašė žymus kunigas savo paskyroje.

A. Toliatas taip pat pabrėžė esamos situacijos sudėtingumą: „Žinoma, dabar toks sudėtingas laikas, kad lengva padaryti vieną ar kitą ne patį geriausią sprendimą, kad ir su pačiais geriausiais norais“.

A. Toliatas pastebėjo, kad žmonės yra išvarginti karantino, todėl šiuo metu „labai svarbu, kad mokytumėmės reaguoti ir komunikuoti pagarbiai. Išsakyti savo nuomonę ar pastabas kitų nežeminant, nekeikiant, nesityčiojant“.

Apibendrindamas savo mintis kunigas rašė: „Misija nelengva, bet įmanoma. Jei tikrai to panorėsime“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis