Vatikanas už lytinio išnaudojimo dangstymą nubaudė du lenkų vyskupus

ŠaltinisAFP-BNS

Vatikanas pirmadienį pranešė, kad dviem lenkų vyskupams, kaltinamiems vaikų lytinio išnaudojimo dangstymu, bus nurodyta sumokėti į aukų fondą ir uždrausta viešai aukoti Mišias. 

Šventojo Sosto ambasada Lenkijoje taip pat nurodė, kad buvęs Kališo vyskupas Edwardas Janiakas (Edvardas Janiakas) ir buvęs Gdansko arkivyskupas Slawojus Leszekas Glodzis (Slavojus Lešekas Gludzis) turės palikti savo buvusias vyskupijas. 

Abu dvasininkai jau anksčiau atsisakė savo oficialių pareigų po virtinės pastaraisiais mėnesiais į viešumą iškilusių faktų apie lytinio išnaudojimo ir jo dangstymo atvejus, supurčiusių Lenkijos Katalikų Bažnyčią, kuri šalyje tebeturi didžiulę įtaką.

Apaštališkosios nunciatūros Lenkijoje išplatintame pareiškime rašoma, kad J. Janiakas ir S. L. Glodzis nubausti „vadovaujantis Kanonų teisės kodekso nuostatomis“ ir naujomis popiežiaus Pranciškaus paskelbtomis normomis, skirtomis kovai su dvasininkų vykdomu seksualiniu išnaudojimu.   

Pernai rugpjūtį pontifikas patenkino savo prabangiu gyvenimo būdu pagarsėjusio S. L. Glodzio prašymą atleisti jį nuo tarnystės. Tokį žingsnį pontifikas žengė po šį dvasininką užgriuvusių kaltinimų, kad jis ujo kunigus ir dangstė įtariamus lytinius nusikaltimus. 

Spalį apaštališkoji nunciatūra Lenkijoje paskelbė apie E. Janiako, taip pat sulaukusio kaltinimų dėl vaikų lytinio išnaudojimo dangstymo, atsistatydinimą.  

Kaltinimai vyskupui E. Janiakui skamba „YouTube“ pasirodžiusiame dokumentiniame filme, išprovokavusiame diskusiją apie dvasininkų vykdomą lytinį išnaudojimą, nors anksčiau šią temą aptarinėti buvo vengiama.

Toje dokumentinėje juostoje tvirtinama, kad kunigas pedofilas Arkadiuszas Hajdaszas (Arkadjušas Haidašas) pusę amžiaus lytiškai išnaudojo vaikus ir dangstant šiuos nusikaltimus buvo perkeliamas iš vienos parapijos į kitą su įtakingų Bažnyčios veikėjų, tarp jų E. Janiako, žinia. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis