Kunigas Algirdas Toliatas savo „Facebook“ įrašais supykdė LGBT palaikančius žinomus žmones

Daugeliui žinomas ir daug sekėjų turintis kunigas Algirdas Toliatas socialiniame tinkle „Facebook sulaukė kai kurių žinomų žmonių kritikos dėl kvietimo savo sekėjus pasirašyti dvi aktyviai platinamas peticijas. Viena jų yra prieš Stambulo konvenciją, o kita – prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą.

Kunigo paskutinė žinutė socialiniame tinklė skamba taip: „Kartais kovotojai už žodžio laisvę ir pasaulį be smurto gali už laisvą žodį tavo pasaulį sutrypti į miltus. Keista. O gal ir ne. Juk Šiandien ne vasario 16.“ Akivaizdu, kad kunigas jaučiasi nekaip dėl tokios itin stiprios ir agresyvios reakcijos.

Kunigas Algirdas Toliatas supykdė žinomus žmones

Jo įrašas, kuris sukėlė didelį sujudimą socialiniame tinkle, ir vėliau dėl kritikos buvo ir šiek tiek pakoreguotas, atrodė taip: „Mieli bičiuliai. Mane pasiekė šis Linos Šulcienės laiškas. Ir labai palietė…Panorau pasidalinti ir su jumis. Gal palies ir jus. Linkiu jums palaimintos dienos! Mieli brangūs dvasinio gyvenimo kelionės bendražygiai. Mieli žmonės, su kurių sielomis esame susipynę! Turbūt žinote, kad mudu esame maldos akcijos už šeimą iniciatyvinėje grupėje. Todėl norime Jums pranešti iš jos ateinančią žinią. Pirmiausia, maldos akcija pratęsta. Dar 40 dienų iki gavėnios pabaigos. Situacija Lietuvoje rimta. Kova vyksta tikrai didelė. Lietuvos mažumą atstovaujanti jėga ketina transformuoti mūsų visų gyvenimą sau, bet ne Lietuvai palankiu būdu. Žmonės, kurie atstovauja mus ir kaunasi priešakinėse linijose, liudija, kad jaučia, jog kovoja ne su kūnu ir krauju. Malda yra skydas. Jis būtinas, būtinas… Todėl labai kviečiame visus toliau kovoti malda ir neabejingumu. Tai labai svarbu, labai.“

Žurnalistė Indrė Makaraitytė kunigui dėl jo tokio įrašo negailėjo kritikos žodžių: „Neįtikėtina…Jūs dalyvaujat politikoje savo pasisakymais ir ne diskutuojate, o esate konkrečioje vienoje pusėje. Ir toliau agituojat. Ir apie ją jūs raginate diskutuoti? Kad žmonės, kurie yra homoseksualūs ir translyčiai ir toliau Lietuvoje neturėtų vietos ir juos galima būtų uiti, diskriminuoti?“

Kritikos A. Toliatui už neva politikavimą negailėjo ir kurie kiti žinomi žmonės. Pavyzdžiui, dainininkė Justė Arlauskaitė – Jazzu išsiliejo: „Vemsiu. Kažkokių menkystų pasaulėlis… Neklausot savo popiežiaus, katalikai, pamanykit! Kokia tamsa ir kaip gėda, kai kunigai tokiais pezalais dalinasi… Liūdesys. Kiek dar daug kai kuriems reik augt… Homofobai niekaip nesupranta: patinka jiems tai ar ne, LGBT žmonių visada buvo, yra ir bus. Kodėl žmonės taip nori kontroliuoti, kas ne jų valioje? Kontroliuoti žmogaus pasirinkimą, galiausiai – meilę. Kokie didūs kai kurie jaučiasi. Čia yra tikroji bedievystė. Tai yra nemeilė. Tai yra tamsa“. Žodžių kišenėje garsi atlikėja niekada neieško.

A. Toliatas kitame savo įraše pasidalino Lietuvos vyskupų kreipimusi dėl Stambulo konvencijos, ir teigė savo įrašu tik patvirtinęs tai, ką savo kreipimesi rašo vyskupai. Kunigas atmetė kaltinimus dėl politikavimo.Kitame įraše jis teigė: „Sveiki mieli bičiuliai. Dėl vakarykščio pasidalinimo. Girdžiu pastabas, kad tai skamba kaip agitacija. Nors mano tikslas buvo tiesiog spontaniškas kvietimas pasigilinti į šią tema. Todėl ištrinu tą dalį kuri kalba apie peticijas. Nes čia kiekvienas pats turi priimti sprendimą pasitaręs su savo sąžine. Manau vyskupų konferencijos laiškas labai gražiai pasisako šiuo klausimu. Tiek apie būtinybę aktyviai ginti moterų teises, bet kartu perspėdamas, kad tas dokumentas kaip traukinys, kuriame yra ir daugiau vagonų. Kalba eina apie dirbtinai konstruojamas socialines lytis. Čia tema labai subtili. Verta gilesnių diskusijų ir apmąstymų. Nors kita vertus labai tikėtina, kad traukinys jau pravažiavęs ir gali diskutuoti nediskutavęs.“

Lietuvos vyskupų kreipimasis dėl Stambulo konvencijos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

  1. Influenceris ne kunigas. Gal A. Toliatas gali pakomentuoti kodėl jo automobilį ir net kurą apmoka mokesčių moketojai? o tada galėsime tęsti.

  2. Nebūtina sekti A. Toliatu, o tuo labjau Džiazu, Mackevičiumi ar dar kuo nors. Kur kas svarbiau ir maloniau lavinti savo protą, gilinti žinias, aktyvinti mąstymą, kad būtų galima atskirti pelus nuo grūdų. Kai taip atsitiks, nebereikės klausyti, kad kažkas atpila nuo savo paties seklių minčių, ar kenčia nuo per didelio tarškėjimo ir puikavimosi savimi.

  3. Gerb Kunige, nekreipkite dėmesio į įžeidžius ir neapykantą skleidžiančius komentarus, nes Jūs einate TIESOS keliu, kurį nurodė DIEVAS. Nesiaiškinkite prieš šiuos piktus ir paslkydusius žmones. Stiprybės Jums linkiu.

    • Kokia aiškiaregystė! Kunigas pakartojo tai, ką 2000 metų skelbė Naujasis testamentas. Ir jau kažkam atrodo, kad tai kunigo reklama? Su logika prastai?

  4. Atmerkite savo akis tie kas skaitot, tegul smegenys ima veikti ir suvokimas gryžta skaitant Stambulo konvenciją, ten juodai ant balto rašoma..

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte