Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos: bažnyčia – už moterų prigimtines teises

ŠaltinisLVK

2018 metais birželio 13 d. Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos vėl iš naujo skaitomas ir cituojamas dėl šiomis dienomis socialiniuose tinkluose iškilusių diskusijų tarp žymių Lietuvos dvasininkų ir visuomenės nuomonės formuotojų. Kviečiame prisiminti šį kreipimąsi.

Bažnyčia kviečia gerbti prigimtines žmogaus teises ir užtikrinti, kad žmogaus orumas nebūtų temdomas smurto. Bet kokia smurto – taip pat ir smurto prieš moteris – forma yra nepateisinama. Stambulo konvencija iš esmės tik atkartoja Lietuvos Respublikos teisėje jau įtvirtintas nuostatas, tad šios konvencijos ratifikavimas nepadėtų sumažinti smurto apraiškų skaičiaus, bet sukurtų kitų rimtų problemų. Palaikome ne problemišką Stambulo konvenciją, bet visas priemones, leisiančias realiai įgyvendinti jau egzistuojančias Lietuvos teisės normas, numatančias smurto prieš moteris prevenciją ir užkardymą.

Dievas sukūrė vyrą ir moterį. Nors jų lytys skirtingos, vyro ir moters lygybė įrašyta pačioje prigimtyje: žmogus yra asmuo, ir tai lygiai galioja vyrui ir moteriai: abu yra sukurti pagal asmeniško Dievo paveikslą ir panašumą. Jie lygūs bendrakeleiviai, dalinasi vienoda atsakomybe, kiekvienas, naudodamasis savitomis dovanomis ir gabumais, kuria pasaulį, visuomenę bei jų ateitį.

Tarp pamatinių vertybių, susijusių su žmonių gyvenimu, aptinkama ta, kuri vadinama „gebėjimu būti dėl kito“, išsakoma giliai jaučiant, kad ypatingą vyro ir moters gyvenimo dalį sudaro veikla, orientuota į žmogišką gebėjimą gyventi vardan kito, jį auginant, apsaugant, papildant vienas kitą ir puoselėjant. Todėl motinystė ir tėvystė negali būti nuvertinta. Patyrę tikrą motiniškumą ir tėviškumą vaikai išmoksta mylėti tiek, kiek patys yra mylimi dovanai, išmoksta gerbti kiekvieną kitą asmenį tiek, kiek patys yra gerbiami. Kiekvienąsyk, kai šių pamatinių potyrių trūksta, visa visuomenė kenčia smurtą. Tad moterys turi galimybę tiek puoselėti savo šeimą – pirminę visuomenės ląstelę, tiek ir aktyviai įsijungti į visuomeninį gyvenimą ir užimti jame atsakingas pareigas.

Bažnyčiai rūpi visi žmonės, bet labiausiai norime atkreipti dėmesį į tuos, kurie patyrė sunkumus ir apribojimus. Moterys ne visada turėjo lygias galimybes savo pasirinktose gyvenimo srityse. Pasitaiko atvejų, kai atpažinus, jog negarantuojama lygybės, kuriamos dirbtinės strategijos, norinčios sulyginti vyrą ir moterį. Tokios lygybės strategijos siekia visus suvienodinti, panaikinti lyčių skirtumus, o pirmas šio proceso žingsnis – suteikti dominuojančią reikšmę socialinei lyčiai – tam, kas nėra duotybė, bet yra socialiai sukonstruojama.

Dirbtinai konstruojamos socialinės lytys užmaskuotai pateikiamos Stambulo konvencijoje, prisidengiant siekiu apsaugoti moteris. Kilniu smurto prieš moteris užkardymo tikslu visuomenei primetamos ideologinės nuostatos, nederančios su prigimtine žmogaus teisių samprata, ir bandoma konstruoti dirbtinį požiūrį į moterį ir vyrą. Žmogus geriausiai apsaugomas pripažįstant jo prigimtį ir vaidmenį, suteikiant visas galimybes būti savimi, o ne primetant visuomenei iškreiptą požiūrį į lytį.

Stambulo konvencijos nuostatos iš esmės tik atkartoja Lietuvos Respublikos teisėje jau įtvirtintas nuostatas ir nesuteikia jokio naujo teisinio instrumento kovai su smurtu prieš moteris. Palaikome ne Stambulo konvenciją ir joje numatytas teisėkūros priemones, bet efektyvius veiksmus, įgyvendinant Lietuvos teisėje jau egzistuojančias kovos su smurtu prieš moteris priemones.

Todėl pasisakome už moterų prigimtines teises ir raginame ugdyti pagarbą asmens unikalumui, vyro ir moters lygiaverčiam skirtingumui, stiprinti šeimos institutą, ugdant pagarbos kitam asmeniui mentalitetą ir įgūdžius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

10 KOMENTARAI

  1. Kas gi daugiau gali rodyti iniciatyvą kovojant su šėtono užmačiomis, jei ne Bažnyčia. Labai ačiū. Visu šimtu procentų palaikau mūsų hierarchus, stiprybės jiems kovojat su vis labiau įžūlėjančiu piktuoju.

  2. Ne visur palaikantis bažnyčios nuostatas,bet šiuo atveju stoju mūru už pareikštas ir tiksliai suformuluotas nuostatas. Stambulo konvencijos nuostatos yra „Trojos arklys „,griaunantis mūsų žmogiškųjų vertybių pamatus.Viskas kas minima konvencijoje kovai prieš smurtą, turime savo įstatymuose.Deja konvencijoje šalia to seka įvairūs priedai ir slaptų formų nuorodos,kurios iš esmės keistų mūsų socialinį gyvenimą , švietimo sistemoje lemtų gausybė svetimybių ir mums nepriimtinų mokymo programų vadovėlių leidinių ir daug kitų dalykų. .

  3. Šaunuolis brolis Paulius,išdriso tiesą skelbti.Džiaugiuosi ir visa širdimi dėkoju Dievui už nuostabu ,be galo šiltą ,teisingą,sąžiningą tarną.Šlovė Tau Viešpatie🙏🙏🙏

  4. Kunigai ir nesikisa i politika. Biblijoje sakoma, kad homoseksualizmas- nuodeme, tai kunigai ir gina tai, ka jiems ir priklauso ginti- seima, tevyste ir motinyste, dvi lytis. SAUNUOLIAI. Labiausiai reikia saugoti vaikus, nes jau dabar jiems susukti protai. Daug metu skatinama tolerancija dave ne tuos vaisius, genderistai dirbo issijuose. Vaikai, jaunuoliai jau nezvelgia giliau, nesupranta, ka is tikruju skatina liberalai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis