REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Krikščionių pasaulyje daugėja, bet musulmonų ir hinduistų skaičius auga sparčiau

Gordono-Konvelio teologinės seminarijos Pasaulinės krikščionybės studijų centras 2022 m. „Tarptautinių misijų tyrimų biuletenyje” (International Mission Research Bulletin) paskelbė ataskaitą „Pasaulinės krikščionybės būklė” (The Status of Global Christianity).

Trisdešimt aštuntajame leidime „pateikiama išsami informacija apie pasaulio religijų augimą, didėjančią religinę įvairovę ir asmeninius krikščionių bei kitų religijų žmonių ryšius”.

Ataskaitos rengėjai teigia, kad pagrindiniai tarptautinių religinių demografinių duomenų šaltiniai yra gyventojų surašymai, kuriuose užduodami klausimai apie religiją ir (arba) etninę priklausomybę, apklausos ir religinių bendruomenių duomenys. Surinkus visus duomenis, jie „analizuojami ir derinami, kad būtų galima susidaryti kuo tikslesnį šalies ar regiono religinės sudėties vaizdą”.

„Pasaulinės krikščionybės būklė” rodo šių metų duomenis, lygindami su 1900 m. duomenimis, taip pat pateikia 2025 ir 2050 m. prognozes.

Tyrimo duomenimis, pasaulis darosi religingesnis, nes krikščionybė auga sparčiau (1,17 proc. per metus) nei ateizmas (0,22 proc.). Tačiau jos pasekėjų kiekis auga lėčiau nei islamo (1,93 proc.) ir hinduizmo (1,21 proc.).

Be to, 2022 m. 32,2 proc. gyventojų priklausė kuriai nors iš 46 600 pasaulyje registruotų krikščioniškų konfesijų. Manoma, kad 2050 m. šie skaičiai sieks 34,2 proc. pasaulio gyventojų ir 64 tūkst. konfesijų.

Tyrimas taip pat rodo, kad Romos katalikų, ortodoksų ir nepriklausomų krikščionių augimo skaičiai „pasaulyje atsilieka, o protestantų ir evangelikų skaičius auga”.

Tarp evangelikalų labiausiai padaugėjo sekminininkų ir charizmatikų – beveik 2 proc. per pastaruosius 20 metų.

Be to, krikščionybė klesti pasaulio pietuose, kur pirmauja Afrika (2,77 proc. metinis augimas), po jos seka Azija (1,50 proc.) ir Lotynų Amerika (1,09 proc.).

Pasaulio šiaurėje augimo beveik nėra, o Europa (0,06 proc.) užima paskutinę vietą, po jos seka Šiaurės Amerika (0,27 proc.). Okeanijos, kurioje yra Australija ir Naujoji Zelandija, rodikliai taip pat yra mažesni už vidurkį (0,73 proc.).

Tyrėjai taip pat analizuoja leidžiamų ir platinamų krikščioniškų šaltinių, tokių kaip Biblija ir atskirų jos dalių, taip pat krikščioniškų periodinių leidinių padėtį.

Tikimasi, kad 2022 m. spausdintų Biblijos egzempliorių skaičius padidės 2,52 proc. iki 93 mln. egzempliorių, o krikščioniškų periodinių leidinių skaičius kasmet augs 4,28 proc.

Nepaisant visko, pasaulyje vis dar yra daugiau kaip 2 mlrd. žmonių, kurie nėra evangelizuoti, tačiau šis procentas pamažu mažėja 0,33 karto per metus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte