Kipras raginamas atsisakyti „šėtoniškos“ dainos „Eurovizijai“

ŠaltinisAFP-BNS

Kipras penktadienį buvo spaudžiamas atšaukti savo numerį „Eurovizijos“ dainų konkursui, kai telefonu paskambinęs anonimas pagrasino „sudeginti“ nacionalinį transliuotoją „CyBC“, o religijos mokytojų asociacija sukritikavo dainą.

Graikų dainininkės Elenos Cagrinu (Elenos Tsagrinou) atliekama daina „El Diablo“ (isp. „Velnias“), kuri Kipre buvo išleista trečiadienį, sulaukė kritikos dėl pavadinimo ir angliškų žodžių.

Šalies, kurioje daug žmonių yra pamaldūs krikščionys ortodoksai, valstybinis transliuotojas „CyBC“ penktadienį informavo policiją, kad anonimas dėl šios dainos pagrasino „sudeginti jos pastatą“, pranešė naujienų agentūra CNA.

Policija tiria incidentą.

Tuo metu vidurinių mokyklų tikybos mokytojų asociacija penktadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo ragino „CyBC“ atsisakyti minimos dainos. Asociacija išreiškė „pasibjaurėjimą“ „El Diablo“ žodžiais ir teigė, kad dainininkė „giria Šėtoną, paskiria jam savo gyvenimą ir jį myli“.

Asociacija kėlė klausimą, kodėl „CyBC“ pasirinko „žemos kokybės“ provokuojančią dainą, o ne tokį kūrinį, kuriuo Europoje būtų reklamuojama Kipro kultūra.

„Kodėl sunku parinkti atlikėjus iš mūsų šalies, su morale ir kokybe, galinčius reklamuoti mūsų kultūrą ir muzikinę tradiciją tarptautiniuose muzikos konkursuose?“, – klausiama jos pareiškime.

„CyBC“ gynė dainą ir savo pareiškime nurodė, kad kritikai ją ne taip suprato. Pasak transliuotojo, daina įkvepia toksiškus santykius patiriančius žmones.

Joje kalbama apie „merginą, išgyvenančią išnaudotojiškus santykius su veltėdžiu, kurį vadina „El Diablo“, pažymėjo transliuotojas ir pridūrė, kad dainą įkvėpė „amžina gėrio ir blogio kova“.

Kipras paprastai negauna aukštų vietų „Eurovizijos“ konkursuose. Aukščiausią vietą ši valstybė iškovojo 2018 metais – Eleni Fureiros (Eleni Foureiros) daina „Fuego“ pelnė jai antrą vietą.

Šiemetinis konkursas gegužės mėnesį įvyks Nyderlanduose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte