REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kardinolas Angelo Becciu teigia, kad popiežius privertė atsistatydinti Vatikano auditorių

ŠaltinisTHE TABLET

Kardinolas Angelo Becciu (Andželo Bečiu) teisme pareiškė, kad popiežius Pranciškus yra atsakingas už 2017 m. priverstinį pirmojo Vatikano generalinio auditoriaus atsistatydinimą.

Per trečiadienį vykusį posėdį Vatikane vykstančioje korupcijos byloje buvęs popiežiaus personalo vadovas sakė, kad Libero Milone (Libero Milonę) atleido po to, kai popiežius jam liepė tai padaryti per susitikimą savo Šv. Mortos rezidencijoje.

Jis sakė, kad gavo Pranciškaus leidimą paaiškinti situaciją teisme, nes anksčiau atsisakė atsakyti į klausimus apie šį epizodą „iš meilės Šventajam Tėvui”.

L. Milone, buvęs „Deloitte Italija” pirmininkas, 2015 m. buvo paskirtas auditoriumi, kuriam suteikti įgaliojimai peržiūrėti bet kurio Vatikano departamento buhalterinę apskaitą.

Atsiskaitydamas tiesiogiai pontifikui, jis turėjo įtvirtinti „valdžių atskyrimą”, kuris, anot kardinolo George’o Pello (Džodžo Pelo), tuometinio Šventojo Sosto Ekonomikos sekretoriato prefekto, buvo būtinas Vatikano finansų reformai.

Tačiau Milone pasitraukė iš pareigų vos po dvejų metų. Vatikanas teigė, kad jis bandė pasitelkti išorės tyrėjus, kad šnipinėtų savo viršininkus, ir trečiadienį tai pakartojo A. Becciu, sakydamas, kad dėl to Pranciškus prarado pasitikėjimą auditoriumi. Milone teigė, kad tai buvo melagingi kaltinimai, kuriuos sugalvojo „senoji gvardija”.

A. Becciu, kaltinamas turto iššvaistymu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir manipuliavimu liudytojais, patyrė beveik aštuonias valandas trukusią kovingą Vatikano vyriausiojo prokuroro Alessandro Diddi (Alesandro Didi) apklausą. Vienu metu teismo pirmininkas paskelbė penkių minučių pertrauką, kai prokuroras pasidarė pernelyg agresyvus, kaltindamas Becciu, kad šis imituoja atminties praradimą.

Kardinolas taip pat atsakinėjo į klausimus apie aplinkybes įsigyjant prabangią nuosavybę Čelsio rajone Londone, kuri yra korupcijos bylos centre.

A. Becciu teigia, kad jam buvo pasakyta, jog pinigai iš „Petro skatiko” nebuvo panaudoti pradinei 350 mln. eurų investicijai, priešingai nei 2019 m. pranešimuose, kuriuose teigiama, kad šis labdaros fondas, sudarytas iš viso pasaulio katalikų aukų, buvo panaudotas pirkimui finansuoti.

Anksčiau šį mėnesį vykusiame posėdyje jis sakė, kad lėšų naudojimas investicijoms neprieštarauja „Petro skatiko” tikslui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte