Ką žinome apie šv. Valentino dieną?

Vasario 14-ąją švenčiame Valentino dieną. Nors vieniems tai meilės šventė, kiti ją atmeta kaip materialistinę arba komercializuotą. Tai yra mūsų požiūrio reikalas. Svarbiausia turime žinoti, kad šią dieną Bažnyčia mini šventuosius Kirilą ir Metodijų.

Šiandien Bažnyčios minimi šventieji geriausiai žinomi dėl savo apaštalavimo darbų slavų kraštuose. Jie buvo misionieriais Europos regione Rytų ir Vakarų kultūros sandūroje. Šie šventieji žinomi ir kaip slaviškosios kalbos, kirilicos, sukūrėjai.

Oficialiajame Katalikų Bažnyčios kalendoriuje Valentino dienos liturginio minėjimo atsisakyta po Antrojo Vatikano susirinkimo dėl istorinio tikslumo trūkumo. Valentino diena ir jos šventojo gyvenimas bei sąsaja su ja apaugo legendomis ir jau nebeįmanoma atsekti, kas yra tiesa, kas tik žmonių išgalvotos istorijos.

Mums žinomiausia legenda yra apie šv. Valentiną, Romoje gyvenusį ir dirbusį kunigą, kuris slapta tuokė įsimylėjėlių poras. Teigiama, kad jis buvo nužudytas apie 270-uosius metus, nes atsisakė išsižadėti savo tikėjimo Viešpačiu Jėzumi. Tuo metu Romos imperiją valdė Klaudijus Gotas. Dėl šios legendos šventasis iki šiol siejamas su meile ir laikomas įsimylėjėlių globėju. Žmonėms patinka ši romantizuota legenda.

Dar viena legenda pasakoja, kad šv. Valentinas buvo įkalintas už tarnavimą krikščionims, kai juos persekiojo Romos imperija. Būdamas kalėjime, jis įsimylėjo jauną moterį (galbūt įkalintojo dukterį) ir prieš egzekuciją nusiuntė jai atsisveikinimo raštą (nuo „Tavo Valentino“). Vienoje istorijos versijoje teigiama, kad jauna moteris buvo akla, o Valentinas ją išgydė, o kitos istorijos nutyli šią istoriją.

Kitoje šv. Valentino istorijoje sakoma, kad jam buvo nukirsta galva dėl slaptų vestuvių atlikimo, kai imperatorius Klaudijus jas uždraudė jauniems kariams.

Ir dar viena istorija: šv. Valentinas buvo kunigas, kurį areštavo, tačiau jį išgelbėjo aristokratas, vardu Asterijus. Išgirdęs šv. Valentino kalbą, jis Kristaus dieviškumu. Tuomet Valentinas sutarė jį užtarimo malda išgydyti, kad šis įtikėtų. Valentinas Asterijų išgydė, ir šis priėmė krikštą. Kai imperatorius Klaudijus sužinojo apie tai, jis nužudė šv. Valentiną.

Valentino diena taip pat siejama ir su vasario 13 – 15 dienomis senovės Romos imperijoje vykusia Lupercalios švente, kurios papročiai mums atrodytų itin keistai. Jos metu jauni vyrai vaikščiodavo nuogi miesto gatvėmis, siekdami susiporuoti.

Legendų daug, o žmonės yra linkę tikėti tuo, kas jiems priimtiniausia ir labiausiai sukelia gražias emocijas.

GRAŽIAUSIOS BIBLIJOS EILUTĖS APIE MEILĘ

Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta.
Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai,
nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa; visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia.
(1 Kor 13,4-8)

Viską, ką darote, darykite su meile.
(1 Kor 16,14)

Kas nemyli, tas nepažįsta Dievo, nes Dievas yra meilė.
(1 Jn 4,8)

Visų pirma karštai mylėkite vienas kitą, nes meilė uždengia gausybę nuodėmių.
(1 Pt 4,8)

O virš viso šito apsivilkite meile, kuri yra tobulumo raištis.
(Kol 3,14)

Niekas neturi didesnės meilės kaip tas, kuris savo gyvybę už draugus atiduoda.
(Jn 15,13)

Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė – šis trejetas, bet didžiausia iš jų yra meilė.
(1 Kor 13,13)

Mylimieji, mylėkime vieni kitus, nes meilė yra iš Dievo. Kiekvienas, kuris myli, yra gimęs iš Dievo ir pažįsta Dievą.
(1 Jn 4,7)

Meilėje nėra baimės, nes tobula meilė išveja baimę. Baimėje yra kančia, ir kas bijo, tas nėra tobulas meilėje.
(1 Jn 4,18)

Meilė nedaro blogo artimui. Todėl meilė-įstatymo išpildymas. (Rom 13,10)

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis