JAV merginos sportininkės kovoja dėl teisės nesirungti su translyčiais vyrais

Keletas JAV valstijų įstatymų leidėjų šiuo metu svarsto reikalavimus, kad valstybinių mokyklų sportininkai sportuotų tik pagal savo biologinę lytį, o ne pagal savo socialinę (gender) tapatybę.

Šiaurės Dakotos Atstovų rūmai praėjusią savaitę priėmė įstatymo projektą, draudžiantį valstybinėms mokykloms leisti nepilnamečiams dalyvauti išskirtinai mergaičių ar berniukų sportinėje veikloje, priešingoje jų biologinei lyčiai. Anot „Bismarck Tribune“, šis projektas leistų mergaitėms dalyvauti mokyklų berniukų sporto varžybose, kur nėra mergaičių komandų.

Šiaurės Dakotos valstijos atstovė Kathy Skroch, įstatymo projekto šalininkė, teigė, kad ji „palaiko 50 metų apsaugos progresą, sergstint  moteris nuo diskriminacijos ir pasisako už moterų sporto varžybų biologinių bazių standartų išsaugojimą“, rašoma „Bismarck Tribune“.

Šiaurės Dakotos ACLU (liberali JAV žmogaus teisių gynimo organizacija – „Laikmečio“ past.), prieštaraujanti įstatymo projektui, pranešime spaudai teigė, kad įstatymo projektas yra „bandymas kodifikuoti translyčio jaunimo diskriminaciją“.

Taip pat praėjusią savaitę Misisipės senatas patvirtino panašius teisės aktus. Jei jie būtų pasirašyti įstatymu, greičiausiai susidurtų su teisiniais iššūkiais, nes federalinis teisėjas užblokavo analogišką Aidaho valstijos įstatymo įsigaliojimą praėjusiais metais.

Konektikuto valstijos jaunimo sporto asociacija 2017 m. leido moksleiviams dalyvauti vienos lyties sporto šakose pagal jų socialinę (gender) tapatybę. Du sportininkai vyrai, tapę translyčiomis moterimis, vėliau dalyvavo mergaičių gimnazijos bėgimo varžybose ir iškovojo 15 valstybinių čempionų titulų.

Kelios Konektikuto gimnazijų sportininkės padavė asociaciją į teismą, teigdamos, kad valstybės politika jas neteisėtai diskriminavo.

Praėjusį mėnesį prezidentas Joe Bidenas pasirašė vykdomąjį raštą išplėsti federalinę apsaugą nuo diskriminacijos dėl lyties įtraukiant diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės. Teisės ekspertai įspėjo, kad jo įsakymas yra labai platus, ir tai privers moteris dalytis bendrų patalpų patogumais (vonios kambariai, benamių prieglaudos ir rūbinės) su vyrais, kurie laikomi translyčiomis moterimis.

Vasario 3 d. Senato klausymuose prezidento Bideno kandidatas į švietimo sekretorius Migelis Cardon pareiškė, kad vidurinės mokyklos sportininkams vyrams, kurie laikomi translyčiomis moterimis, turėtų būti leidžiama dalyvauti merginų sporte.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis