J.Bidenas apie Turkijos sprendimą pasitraukti iš Stambulo konvencijos: tai yra žingsnis atgal

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) sekmadienį Baltųjų rūmų pareiškime išreiškė didžiulį nusivylimą Turkijos prezidento sprendimu pasitraukti iš Stambulo konvencijos.

Pateikiame pranešimo tekstą lietuviškai:

Staigus ir nepagrįstas Turkijos pasitraukimas iš Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo, geriau žinomas kaip Stambulo konvencija, kelia didžiulį nusivylimą. Visame pasaulyje matome smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių, taip pat pranešimus apie vis didėjantį žmogžudysčių skaičių Turkijoje, pirmojoje valstybėje, pasirašiusioje konvenciją. Šalys turėtų stengtis sutvirtinti ir atnaujinti savo įsipareigojimus nutraukti smurtą prieš moteris, neatmesdamos tarptautinių sutarčių, skirtų apsaugoti moteris ir patraukti smurtautojus atsakomybėn. Tai yra skausmingas žingsnis atgal, tarptautiniam judėjimui siekiant nutraukti smurtą prieš moteris visame pasaulyje.

Tai yra siaubingas žingsnis atgal tarptautiniam judėjimui siekiant nutraukti smurtą prieš moteris visame pasaulyje.

Smurtas dėl lyties yra rykštė, paliečianti kiekvieną tautą kiekviename pasaulio kampelyje. Per pastarąsias kelias savaites matėme per daug siaubingų ir žiaurių moterų užpuolimų pavyzdžių, įskaitant tragiškas žmogžudystes Gruzijoje. Mes matėme didesnę smurtą, kurį moterys patiria dėl savo lyties. Tai skaudina mus visus, ir mes visi turime stengtis sukurti visuomenę, kurioje moterys galėtų gyventi be smurto.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis