REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Ekonomistas Jeffrey Sachsas džiaugiasi paskirtas į popiežiaus akademiją

ŠaltinisCRUX

Pasaulinio garso amerikiečių ekonomistas Jeffrey Sachsas (Džefris Sachsas) pažadėjo „visomis išgalėmis prisidėti“ prie Popiežiškosios socialinių mokslų akademijos (toliau PASS) „novatoriško darbo“ po to, kai spalio 25 d. Šventasis Sostas paskelbė apie jo paskyrimą į akademiją.

„Man didelė garbė tapti Popiežiškosios socialinių mokslų akademijos akademiku… Tikiu, kad Bažnyčios socialinis mokymas ir didžiosios popiežiaus Pranciškaus enciklikos „Laudato Si“ bei „Fratelli Tutti“ yra didžiulė dovana žmonijai, kai kovojame su pasauliniais skurdo, atskirties, aplinkosaugos krizės ir geopolitinės įtampos iššūkiais.“

66 m. Sachsas yra Kolumbijos universiteto profesorius ir Darnaus vystymosi centro direktorius, Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi sprendimų tinklo prezidentas. Jis nėra katalikas, nors palaiko glaudžius ryšius su Vatikanu. Sachsas tris dešimtmečius patarinėjo Vatikanui ekonomikos klausimais, įskaitant 1991 m. šventojo Jono Pauliaus II encikliką „Centesimus annus“ ir 2015 m. popiežiaus Pranciškaus encikliką „Laudato Si“. Jis dažnai dalyvauja Vatikano renginiuose kaip pranešėjas ir dalyvis, ypač 2019 m. vyksiančiame Panamos regiono vyskupų sinode.

Tačiau jau seniai kyla ginčų dėl glaudžių Sachso ryšių su Bažnyčia dėl sričių, kuriose jis nesutinka su Bažnyčios mokymu. Pavyzdžiui, jo parama kontracepcijai, abortams ir populiacijos kontrolei yra gerai užfiksuota.

PASS priima nekatalikiškų tradicijų mokslininkus nuo pat 1994 m., kai ją įkūrė Jonas Paulius. Tuomet miręs pontifikas sakė, kad akademija įsteigta „siekiant skatinti socialinių, ekonomikos, politikos ir teisės mokslų studijas bei pažangą ir taip pasiūlyti Bažnyčiai elementų, kuriuos ji galėtų panaudoti studijuodama ir plėtodama savo socialinę doktriną“, todėl į ją turi būti įtraukti įvairių įsitikinimų ir pažiūrų žmonės.

„Štai kodėl jūsų Akademija yra atvira įvairių sričių ekspertams, trokštantiems tarnauti tiesai“, – 1994 m. sakė Jonas Paulius. „Mūsų ketinimas – surinkti visus tiesos grūdus, esančius įvairiuose intelektualiniuose ir empiriniuose požiūriuose, pagal šventojo Tomo Akviniečio, kuris išlieka filosofinių ir teologinių apmąstymų pavyzdžiu, paveikslą.“

Sachsas teigė, kad PASS narių įvairovė yra viena iš jos stiprybių.

Susirinkę įvairių sričių ir tikėjimų mokslininkai, taip pat puikūs Bažnyčios vadovai ir teologai yra unikalus indėlis į visuotinę gerovę.

Siekiant paskirti naujus PASS akademikus, pagal akademijos įstatus kandidatus akademijos prezidentui siūlo ne mažiau kaip du jos nariai. Kiekvienai laisvai vietai užimti sudaromas kandidatų sąrašas. Tuomet susirinkimas priima slaptą balsavimą, nurodydamas eiliškumą, „kuriuo kandidatai siūlomi Aukščiausiajam pontifikui“.

Akademiją sudaro ne mažiau kaip 20 ir ne daugiau kaip 40 eilinių akademikų ir garbės akademikų. Akademikai skiriami dešimties metų kadencijai ir gali būti pakartotinai paskirti Aukščiausiojo Pontifiko, pasitarus su akademijos pirmininku ir taryba, sakoma statute ir priduriama, kad ordinariniai akademikai „nustoja eiti savo pareigas“ sulaukę 80 metų. Tuomet Šventasis Tėvas juos gali paskirti Popiežiškaisiais garbės akademikais.

Į Šventojo Sosto pranešimą taip pat įtrauktas popiežiaus Pranciškaus sprendimas paskirti vokiečių profesorę Charlotte Kreuter-Kirchhof (Šarlotę Kreuter-Kirchhof),  kuri yra Ekonomikos tarybos narė, PASS koordinatoriaus pavaduotoja.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte