REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

D. Grybauskaitė: ekonomika lėtėja, būtina tvarkytis su nuosmukiu

ŠaltinisBNS

Buvusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog Lietuvoje šiuo metu vyksta techninė recesija ir ekonomikos nuosmukis, su kuriuo „būtina tvarkytis“. 

„Mes tiesiog galime konstatuoti, kad tiek techninė recesija jau vyksta Lietuvoje, tiek ekonomikos nuosmukis vyksta visoje Europoje ir Lietuvoje. Aišku, jis greičiausiai nebus toks gilus, kokį matėme prieš dvylika metų, bet tai jau matėsi prieš gerus metus. Tai jau dabar yra faktas ir su tuo reikia tvarkytis“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime kalbėjo D. Grybauskaitė.  

Jos teigimu, ekonominė situacija nėra blogesnė negu buvo anksčiau, bet vis dėlto ekonomika lėtėja.  

„Birželio (2022 metų – BNS) mėnesį stovėjau čia ir pasakiau, kad Lietuvos diskusijos apie biudžetą yra nepamatuotai optimistinės, kad visas pasaulis laukia ateinančios recesijos arba ekonominio nuosmukio – tai buvo praktiškai prieš 10 mėnesių. Kaip matome, tai ir ateina“, – sakė buvusi šalies vadovė.    

Vis dėlto D. Grybauskaitė teigė nenorinti viešai kritikuoti Ministrų kabineto darbo. 

„Aš turiu įvairių asmeninių pamąstymų ir nuomonių ir ne viskuo galiu pasidžiaugti. Bet esu užėmusi poziciją, kad jeigu yra poreikis patarti, aš patariu, bet to nedarau viešai. Vieša kritika, jeigu ji nėra konstruktyvi ar negali padėti, aš to nedarau“, – sakė ji paprašyta įvertinti Vyriausybės darbą sprendžiant ekonomikos problemas. 

Pernai birželį po prezidento Gitano Nausėdos metinio pranešimo D. Grybauskaitė paragino politikus atsižvelgti į ekonominės situacijos blogėjimą bei gresiančią recesiją. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte