G. Landsbergis: reikia spręsti ir dėl Vyriausybės pasitraukimo, ir dėl išankstinių Seimo rinkimų

ŠaltinisBNS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako penktadienį šaukiantis partijos prezidiumą, kuriame be kitų klausimų bus svarstoma, ar Vyriausybė turėtų trauktis bei ar turėtų vykti išankstiniai Seimo rinkimai.

„Prezidiume spręsime (…) dėl bendros laikysenos. Manau, kad reikia spręsti ir dėl Vyriausybės pasitraukimo, ir dėl išankstinių Seimo rinkimų“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė G. Landsbergis.

„Gali būti toks sprendimas. Aš neatmetu jokio sprendimo“, – paklaustas, ar gali būti priimtas sprendimas trauktis Vyriausybei, sakė konservatorių lyderis.

Pasak konservatorių vadovo, šis klausimas bus svarstomas ir su koalicijos partneriais, juos, kaip ir premjerę Ingridą Šimonytę, jis teigė informavęs apie savo poziciją.

„Šiandien renkame partijos prezidiumo posėdį, netrukus, neatidėliotinai, taip pat siūlysiu kviesti koalicijos pasitarimą, irgi taip pat netrukus, negaliu pasakyti tiksliai kada, reikia suderinti ir tartis, kokiu keliu mes judame“, – sakė G. Landsbergis.

Anot jo, koalicijos partneriai dėl politinė sistemos pokyčių turėtų tartis netrukus. 

„Premjerei (poziciją) pristačiau, koalicijos partnerius apie mūsų laikyseną arba siekį formuluoti laikyseną esame informavę, diskusiją formalią apie tai turėsime ir tikiuosi, kad netrukus. Tai ne savaičių, o dienų ar valandų klausimas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Išmokų naudojimo skandalo epicentre atsidūrusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ketvirtadienį paskelbė įteikusi premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinimo pareiškimą, tačiau premjerė dar nėra atsakiusi, ar jį tenkins. Iki šiol Vyriausybės vadovė keliskart pakartojo pasitikinti ministre.

Atsistatydinimo pareiškimą ministrė įteikė visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kad dabartinės ministrės išlaidos jai dirbant Kauno miesto savivaldybės tarybos nare 2019–2020 metais siekė 13,8 tūkst. eurų ir suabejojus, ar pinigai buvo panaudoti skaidriai.

G. Landsbergis savo ruožtu pabrėžė, kad neskaidraus išmokų savivaldoje problema yra sisteminė ir „tikrai nesusijusi tik su vienu asmeniu, kuris taip atsitiko, kad yra labiausiai linksniuojamas žiniasklaidos ir visuomenės“. 

„Esu stipriai nusiteikęs prieš linčo teismą ir stengiuosi į problemas, kurios yra valstybėje, žiūrėti sistemiškai. Jeigu tai yra sisteminės problemos, aš keliu klausimą, kuris yra pagrindinis, ar tokį aukštą skaidrumo ir atskaitomybės standartą politinė Lietuvos sistema gali atlaikyt, ir aš tuo abejoju“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Anot jo, susidarius tokiai situacijai vienas iš kelių yra „perkrauti sistemą“ ir leisti spręsti rinkėjams.

„Perkraukim sistemą ir leiskim rinkėjams atsakyt, ar jiems priimtina ar ne, ir ar tie, kurie bus išrinkti iš naujo, atlaikys tą standartą“, – sakė konservatorių vadovas.

Jis taip pat teigė, kad „šiuo atveju standartas keliamas taip aukštai, kad jo paprasčiausiai negalima išpildyti“.

„Jo negali išpildyti ministrė J. Šiugždinienė, negali, nėra galimybių. Gali būti, kad jo negalės išpildyti dar keli ministrai“, – sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat kėlė klausimą, ar „politinės sistemos perkrovimas galėtų apimti ir platesnį ratą“ bei minėjo prezidentui Gitanui Nausėdai keliamus klausimus dėl jo komandos patikros kampanijos metu, finansų.

Pasak G. Landsbergio, tai, kad iš pareigų ketvirtadienį pasitraukė taip pat Kauno taryboje dirbęs prezidento patarėjas Povilas Mačiulis, šių klausimų neišsprendžia.

„Man rodos, kad prezidento patarėjo pasitraukimas yra šiaip teisingas žingsnis, bet tai neturėtų padėti neatsakyti kitų klausimų, kurie anksčiau užduoti, ir aš labai tikiuosi, kad kas nors paklaus tuos klausimus, kurie yra visuomenėje kokie dveji–treji, daugiau metų, kurie kalba apie didžiulius pinigus ir įvairias kitas situacijas“, – teigė konservatorių vadovas.

Jis taip pat sakė pritariantis, kad Seime būtų atliktas parlamentinis tyrimas dėl G. Nausėdos aplinkos tikrinimo ir kitų su jo prezidentine kampanija susijusių aplinkybių, kurios buvo aprašytos vasarį žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės išleistoje knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“.

„Klausimai yra užduoti, jie neatsakyti, ir manau, yra gera proga tuos klausimus atsakyti, bet prieš tai turime apsispręsti, kokia forma ir kaip toliau dirbame. Kaip valstybė, turiu omenyje“, – sakė G. Landsbergis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

 1. VISIŠKAS POLITINIO NEGĮGALUMO PARODYMAS!
  O gal tiesiog „aikštingų vaikų darželis”? 🙂
  P.S. Kai neklaužadą pagauna kniaukiant kaimyno obuolius, jis irgi teisinasi, kad kiti daugiau nukniaukė 🙂

  • Bet, kaip matote, nuversti G,. Nausėdą G. Ladnsbergis nepraranda vilčių iki šiol. Aišku, jeigu šiandien vyktų Semo rinkimai, ,,konservatoriai” patirtų triuškinantį pralaimėjimą tai jau įrodė ir savivaldybių rinkimų rezultatai. Nors koks skirtumas G.Landsbergiui? – jis išvažiuoja į Briuselį su visais prisivogtais pingais, o partijos durneliai tegu sau žinosi.

 2. Kas galėjo pagalvoti, kad tapinas paleis ir Vyriausybę, ir Seimą? Tai taip ir išsibėgios, nepriėmę ,,partnerystės įstatymo”? Kokiu tada būdu Raskevičius atidirbs rėmėjams pinigus?

 3. O ar G. Ladnbrgis pagalvojo, kaip vyriausybės ir Seimo paleidimas atsilieps būsimam NATO viršūnių susitikimui Vilniuje? Iš kitos pusės – o gal ir gerai: Vakarų tarnybos puikiai žino, kas yra ir Landsbergis, ir visi į TSLKD sulindę kagėbistai.

 4. jei kas pasidomėtų visų jų (nors) kanceliarinėmis išlaidomis, situacija būtų analogiška Šiugždinienės, O dabar užpuolė pešioti ją vieną. Net neįdomu. O išsibėgioti per anksti nereikia. Tegu žmonės iki galo pasigroži tais, kuriuos rinko.

 5. Kam tos kartelės atrodo peraukštos – lai ir nesivaržo su tais, kurie jas gali įveikti. Koks šaliai nuostolis, jei vagis neturės galimybių vogti? Savivaldybėse ir tuo pat metu seime, vyriausybėje, prezidentūroje dirbantys tarnautojai negalėtų gauti dvigubų atlyginimų, galėtų tik pasirinkti , kaip turi pasirinkimą invalidai – ar jie gaus pensiją, ar invalidumo išmokas. Niekam neturėtų būti taikomi dvigubi standartai.Nenormalu,kai betkokie atsiskaitymai paslepia turinį.Bet kuriam auditui – tai jokie įrodymai, kad lėšos nėjo tiesiai į nuosavą kišenę. Vadovai, kuriems tai tinka – nuo visuomenės slepia daugiau.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte