REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Buvęs Paryžiaus arkivyskupas išlieka ramus jam mestų kaltinimų akivaizdoje

ŠaltinisCNA

Buvusiam Paryžiaus arkivyskupui Micheliui Aupetit (Mišeliui Opeti), kaip pranešama, pradėtas preliminarus tyrimas dėl pažeidžiamo asmens seksualinio išnaudojimo, kaip 2022 m. lapkričio pabaigoje pranešė Paryžiaus arkivyskupija, skelbia Prancūzijos naujienų kanalas BFMTV.

Remiantis televizijos kanalo pranešimu, įtarimai pateikti 2011 m. ir yra susiję su „pažeidžiama buvusia parapijiete”, kuriai taikoma teisminė apsaugos priemonė. M. Aupetit įtariamas keitęsis seksualinio pobūdžio elektroniniais laiškais su parapijiete, „kenčiančia nuo nedidelio protinio sutrikimo”.

Sausio 3 d. vakare paskelbtame pareiškime Paryžiaus arkivyskupija teigė negalinti „patikrinti, ar minėti faktai yra įrodyti ir ar jie yra nusikaltimas”.

„Pranešimas – kuris nebuvo susijęs su seksualinės prievartos kvalifikavimu – buvo pateiktas”, kad „pareigūnai galėtų atlikti visus būtinus patikrinimus”, pridūrė arkivyskupija.

Paskelbus šią žinią, interviu dienraščiui „Le Monde” M. Aupetit advokatas pabrėžė, kad jis iš spaudos sužinojo, jog arkivyskupija pateikė pareiškimą. Jis teigė, kad vyskupija niekada dėl to į jį nesikreipė.

„[Mano klientas] dar labiau nustebo sužinojęs, kad Paryžiaus prokuratūra pradėjo tyrimą, apie kurį jis nieko nežinojo”, – sakė jis ir pridūrė, kad neįsivaizduoja, kas galėtų būti ši moteris, nes „niekas niekada nesiskundė nė menkiausiu netinkamu jo gestu”.

Sausio 4 d. rytą jis visuomeninei radijo stočiai „France Inter” sakė, kad 71 metų buvęs arkivyskupas išliko ramus, nors ir buvo nustebęs bei pasipiktinęs, ir kad jis tęs savo pastoracinę misiją, nuo kurios jo niekas neatitrauks”.

Ši byla iškelta praėjus metams po to, kai M. Aupetit atsistatydino iš Paryžiaus arkivyskupo pareigų po to, kai savaitraščio „Le Point” straipsnyje buvo suabejota jo valdymo metodais ir užsiminta, kad 2012 m., kai jis buvo Paryžiaus arkivyskupijos generalinis vikaras, jis turėjo romaną su moterimi.

M. Aupetit, kuris griežtai neigė bet kokius intymius santykius su minėta moterimi, teigė atsistatydinęs norėdamas „apsaugoti savo arkivyskupiją nuo susiskaldymo”. Tuomet popiežius Pranciškus per spaudos konferenciją skrydžio metu patikslino, kad jis priėmė M. Aupetit atsistatydinimą „ne ant tiesos, bet ant veidmainystės altoriaus”, nes „apkalbos sugriovė jo reputaciją”.

M. Aupetit artimiems žmonėms šie kaltinimai prilygsta mėginimui socialinėje žiniasklaidoje nulinčiuoti jį, siekiant galutinai diskvalifikuoti jo balsą visuomeniniais klausimais. Jis žinomas dėl savo griežtų pažiūrų bioetikos ir šeimos klausimais, jis yra griežtas abortų, eutanazijos ir homoseksualų santuokų priešininkas.

Kunigas Michelis Viot, nuo 2018 m. Paryžiaus arkivyskupijoje atsakingas už laidotuvių ir gedulo pastoraciją, interviu agentūrai CNA pabrėžė, kad buvęs arkivyskupas, kuris, prieš tapdamas kunigu, buvo gydytojas, buvo įtakingas balsas diskusijose socialiniais klausimais.

Jis sakė, kad M. Aupetit atliko svarbų vaidmenį Matinjono forume – kasmetiniame Katalikų Bažnyčios Prancūzijoje atstovų susitikime su kai kuriais svarbiausiais politikais ir vyriausybės nariais, kuriame aptariami svarbiausi aktualūs klausimai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte