REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

A. Frank vardu pavadintas Vokietijos vaikų dienos centras keičia pavadinimą „dėl įvairovės”

Holokausto aukos Anos Frank vardu pavadintas vaikų dienos centras Vokietijoje ketina pakeisti savo pavadinimą, įgyvendindamas naują įvairovės iniciatyvą, nepaisant didėjančio susirūpinimo dėl Vokietijoje padažnėjusių antisemitinių nusikaltimų, praneša „Christian Post”.

Centras įsikūręs Tangerhūto kaime, ir nors žydų mergaitės vardu jis vadinasi jau pusę amžiaus, planuojama jį pervadinti į „Pasaulio tyrinėtojų darželį”.

A. Frank tapo viena žinomiausių Holokausto aukų, nes jos dienoraštis, kuriame aprašyti dveji metai, kai jos šeima slapstėsi nuo nacių, buvo išleistas 1947 m., praėjus dvejiems metams po jos mirties, kai jai buvo 16 metų.

Sprendimą pervadinti centrą iš dalies lėmė tai, kad kai kurios imigrantų šeimos nežino A. Frank šeimos istorijos.

Kaip pirmadienį pranešė „The Telegraph”, centro direktorė Linda Schichor vietos laikraščiui sakė, kad jie norėjo pavadinimo, kuris nebūtų susijęs su „politine praeitimi”. Ji teigė, kad kai kuriems migrantų tėvams buvo sunku paaiškinti mažiems vaikams, kas yra A. Frank, ir tai įvardijo kaip dar vieną pakeitimo priežastį.

Sprendimą pervadinti centrą iš dalies lėmė tai, kad kai kurios imigrantų šeimos nežino A. Frank šeimos istorijos.

Anos Frank namų duomenimis, žydų mergaitė ir jos šeima pasislėpė 1942 m. po to, kai Anos sesuo Margot Frank gavo šaukimą atvykti į darbo stovyklą. Jos tėvas Otto Frankas pasirūpino, kad šeima pasislėptų jo įmonės viduje esančiame priestatėlyje Nyderlanduose, kur šeima išbuvo iki jų suradimo 1944 m.

Ana Frank vėliau mirė Bergeno-Belzeno koncentracijos stovykloje, tačiau dienoraštis, kurį ji rašė slapstydamasi, išverstas į maždaug 70 kalbų ir skaitomas žmonių visame pasaulyje.

Vietos tarybos narys paaiškino, kad šis pakeitimas yra dalis vaikų dienos centro pastangų labiau pabrėžti vaikų „apsisprendimą ir įvairovę”, rašo „The Telegraph”.

Pokyčiai atlikti atsižvelgiant į pranešimus apie antisemitinių nusikaltimų padidėjimą Vokietijoje po spalio 7 d. teroristinės grupuotės „Hamas” išpuolio prieš Izraelį.

Praėjusio mėnesio pabaigoje Vokietijos federalinės konstitucijos apsaugos tarnybos vadovas Thomas Haldenwangas vokiečių žurnalui „Spiegel” sakė, kad konflikto Gazos Ruože protrūkis lėmė pastaruoju metu išaugusį antisemitinių nusikaltimų skaičių.

„Bijau, kad ši nauja antisemitizmo banga mus užklups ilgam”, – T. Haldenwangą citavo Vokietijos leidinys „The Local”.

Nuo karo tarp Izraelio ir „Hamas” pradžios jis sakė, kad užregistruota apie 1 800 su konfliktu susijusių nusikaltimų.

„Esame labai susirūpinę, kad tęsiantis karui Gazos Ruože atsiras nerimą keliančių vaizdų, – sakė jis. – Ir kad tai paskatins tolesnę radikalizaciją čia, Vokietijoje.”

Siekdama pažaboti antisemitinių incidentų skaičiaus augimą, policija uždraudė daugybę propalestinietiškų protestų.

Remdamasis Vokietijos nacizmo ir neapykantos žydams praeitimi, T. Haldenwangas sakė, kad dabartinės aplinkybės „primena blogiausius Vokietijos istorijos laikus”, ir perspėjo, kad „padėtis gali dar labiau pablogėti”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte