Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Kolumbijos jutuberė džiaugiasi, kad teismas atmetė jai iškeltą bylą už tai, kad ji vaizdo įraše dalijosi savo įsitikinimais dėl tradicinės santuokos.

Kolumbijos Konstitucinis Teismas pareiškė, kad Kika Nieto (Kika Nieto) neturėjo būti cenzūruojama dėl 2018 m. paskelbto vaizdo įrašo, kuriame ji atsakė į žiūrovo klausimą apie savo požiūrį į santuoką.

Tuo metu ji sakė: „Labai tikiuosi, kad visi, kurie žiūri šį vaizdo įrašą, žino, kad ne visi žmonės turi tokią pačią nuomonę, ir tai yra gerai. Manau, kad Dievas mus visus sukūrė, ir sukūrė vyrą, ir sukūrė moterį, kad vyras būtų su moterimi, o moteris – su vyru, ir viskas“, – kalbėjo ji savo sekėjams.

„Kad ir ką mes po to darėme kaip vyras su vyru ir moteris su moterimi, manau, kad tai nėra teisinga. Tačiau turiu draugų gėjų, turiu draugių lesbiečių, myliu juos visa širdimi. Žinau vieną dalyką, ir esu tuo visiškai tikra – Dievas yra meilė ir jis kviečia mane mylėti žmones. Nesmerkdamas jų.“

Viena LGBT aktyvistė teigė, kad vaizdo įrašas buvo įžeidžiantis ir diskriminuojantis, o žemesnės instancijos teismas nusprendė, kad jutuberės kalba prilygsta „neapykantos kalbai“. Teismas taip pat nurodė pašalinti vaizdo įrašą iš platformos.

Gindama savo vaizdo įrašą K. Nieto anksčiau sakė: „Kalbėdama atvirai tikiuosi įkvėpti daugiau tolerancijos skirtingoms nuomonėms“.

Dabar Konstitucinis Teismas panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą, ir išteisino jutuberę dėl bet kokio nusižengimo. Jutuberę Teisme gynė „Nueva Democracia“ advokatas Santiago Guevara (Santijagas Guevara) ir Tarptautinis laisvės gynimo aljansas (ADF).

S. Guevara palankiai įvertino nuosprendį, tačiau teigė, kad Konstitucinio Teismo sprendimu turėjo būti labiau apsaugota žodžio laisvė.

„Niekas neturėtų būti cenzūruojamas ar bijoti baudžiamųjų sankcijų už savo įsitikinimų reiškimą. Kartu su Kika džiaugiamės, kad Teismas panaikino šį cenzūros sprendimą. Per visą šį išbandymą Kika buvo tvirta ir pasisakė už kiekvieno žmogaus laisvę dalytis savo įsitikinimais“, – sakė jis.

„Nors Kika vėl gali laisvai dalytis savo įsitikinimais, apmaudu, kad Teismas šią bylą išsprendė remdamasis procedūriniais pagrindais, ir neišsprendė esminio klausimo bei nepatvirtino žodžio laisvės kiekvienam kolumbiečiui“, – reiškė apmaudą jis.

„Kiekvienas žmogus turėtų būti laisvas viešai dalytis savo įsitikinimais, o teismai turėtų ginti šią pagrindinę laisvę“, – pridūrė žurnalistams.

Tarptautinės ADF organizacijos Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono advokatūros direktorius Tomásas Henríquezas sakė: „Jei vertiname laisvą visuomenę, svarbiausia yra saugoti teisę laisvai reikšti savo nuomonę. Sveikiname teismo sprendimą panaikinti K. Nieto cenzūros sprendimą, tačiau apgailestaujame, kad jame nebuvo sprendžiamas esminis cenzūros klausimas bei patvirtinta kiekvieno žmogaus teisė laisvai kalbėti. Visada turime rinktis diskusijas, o ne cenzūrą. Galiausiai žmonės ir demokratija nukenčia, kai balsai nutildomi“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte