Vyriausybė skyrė 2,6 mln. eurų pandemijos ir migrantų krizės valdymui

ŠaltinisBNS

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė trijų nutarimų projektams, kuriais neteisėtų migrantų krizės valdymui skyrė iš viso 1,474 mln. eurų, o pandemijos išlaidų kompensavimui – 1,122 mln. eurų. 

Iš Vyriausybės rezervo Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) skirta 817,7 tūkst. eurų skatinamosioms išmokoms medikams už liepą, sėkmingai paraginusiems skiepytis asmenis nuo koronaviruso.

Vyriausybės patvirtinta tvarka numato, kad už kiekvieną šeimos gydytojo ir jo komandos bet kokia forma (žodžiu, raštu, elektroniniu paštu, telefonu ir kt.) paskatintą skiepytis ir paskiepytą pirmąja COVID-19 vakcinos doze asmenį iš valstybės biudžeto lėšų mokamos skatinamosios lėšos – 5 eurai.

Savivaldybėms skirta 304 tūkst. eurų patirtoms išlaidoms, susijusioms su asmenų izoliavimu dėl koronaviruso, kompensuoti.

Antruoju nutarimu nuspręsta panaudoti 219 tūkst. eurų valstybės rezervo lėšų keturioms savivaldybėms kompensuojant neteisėtų migrantų išlaikymo išlaidas: 42 tūkst. eurų Alytaus miesto, 86,8 tūkst. eurų – Alytaus rajono, apie 56,2 tūkst. eurų – Druskininkų, 34 tūkst. eurų – Varėnos rajono savivaldybėms. 

Vyriausybė pastarosiomis savaitėmis jau skyrė šiam tikslui kelioms savivaldybėms iš viso 247 tūkst. eurų. 

Vyriausybė pastarosiomis savaitėmis jau skyrė šiam tikslui kelioms savivaldybėms iš viso 247 tūkst. eurų 

„Kitas nutarimas, atsižvelgiant į Vidaus reikalų ministerijos gautą prašymą dėl ekstremaliosios situacijos, susidariusios dėl masinio užsieniečių antplūdžio suvaldymo patirtoms išlaidoms kompensuoti, nutarimo projektu siūloma panaudoti valstybės rezervo lėšas ir skirti 1 mln. 255 tūkst. 290 eurų Vidaus reikalų ministerijai“, – posėdyje sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Iš pastaruoju sprendimu Vidaus reikalų ministerijai (VRM) numatytų lėšų 1,147 mln. eurų skiriama pareigūnų ir kitų darbuotojų, tiesiogiai dalyvavusių valdant ekstremaliąją situaciją, priemokoms už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, už papildomų užduočių atlikimą ir kita. O 108,5 tūkst. eurų numatyta kitoms išlaidoms (komandiruočių, transporto, prekėms ir paslaugoms įsigyti, prieglobsčio prašytojų pašalpoms) už 2021 metų birželio-liepos mėnesius kompensuoti.

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija jau pateko per 4,1 tūkst. migrantų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis