Vokietijos vyriausybė sutiko supaprastinti lyties keitimo procedūrą

ŠaltinisAFP-BNS

Vokietijos vyriausybė sutiko supaprastinti administracinę procedūrą asmenims, norintiems pasikeisti lytį – to seniai reikalavo LGBTQ bendruomenė, šeštadienį pranešė valdančiosios partijos atstovas.

„Kaip (valdančiosios) Socialdemokratų partijos (SPD) parlamentinė frakcija, mes labai džiaugiamės, kad įstatymas dėl apsisprendimo pagaliau pasistūmėjo į priekį“, – naujienų agentūrai AFP sakė Janas Plobneris, Socialdemokratų partijos atstovas Bundestage translyčių klausimais.

Pagal susitarimą, kurį atskleidė dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“, transseksualūs, interseksualūs ir nebinariniai asmenys ateityje turės tik patys tai deklaruoti, jei norės pakeisti savo vardą ar lytį civiliniame registre.

Iki šiol šią procedūrą reglamentavo 9-e dešimtmetyje priimtas įstatymas, pagal kurį translytiškumo klausimai buvo laikomi psichikos liga.

Asmenys, norintys pasikeisti lytį, privalėdavo pateikti du psichologinius vertinimus, o galutinį sprendimą priimdavo teismas.

Ši procedūra būdavo ilga, brangiai kainuojanti ir suinteresuotų asmenų laikyta žeminančia.

„Ši nepagarbi procedūra netrukus taps praeitimi“, – sakė J. Plobneris.

Teisingumo ir Šeimos ministerijų susitarimas leis baigti rengti įstatymo projektą, „kad teisės aktas, tikiuosi, netrukus galėtų būti pradėtas taikyti“, sakė vyriausybės atstovas LGBTQ bendruomenės teisių klausimais Svenas Lehmannas (Svenas Lėmanas).

Pasak laikraščio „Sueddeutsche Zeitung“, juo visų pirma išsprendžiamas opus nepilnamečių lyties keitimo klausimas.

Jaunesniems nei 14 metų asmenims procedūrą galės inicijuoti tik tėvai arba globėjai.

Dėl vyresnių nei 14 metų nepilnamečių, kurių tėvai tam prieštarautų, sprendimą turės priimti teismas.

Taip pat planuojama skirti laiko apmąstymams, o pakeitimai civiliniame registre įsigaliotų tik po trijų mėnesių laikotarpio.

Naują prašymą pakeisti lytį būtų galima pateikti tik po metų.

Socialdemokrato kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) vadovaujama vyriausybė, kurioje taip pat dirba žalieji ir liberalai, pažadėjo kovoti su LGBTQ bendruomenės diskriminacija.

2022 metų lapkritį ji priėmė plataus masto veiksmų planą, į kurį įtrauktas konkretus šios bendruomenės teisių kodifikavimas konstitucijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Medicina bejėgė keisti žmogaus mąstymą, tai kliudyti buvimui,kuo kas įsivaizduoja – irgi jokie laimėjimai. Net betkokie teisiniai sprendimai – kova su vėjo malūnais.Blogiausia, kas gali nutikti – kai / vadinamai jų normai/suteikiamos galios spręsti visų kitų žmonių vertybinius pasirinkimus.

  2. Lgbt ir genderizmo propaganda jauniems žmonėms, ir propagandos paveiktų žmonių kuo greitesnis pjaustymas, kol šie neapsgalvojo, net be gydytojo pačiam psichologiškai paveiktajam nusistatant sau diagnozę – tai švabomasonų nusikaltimas prieš žmoniją.
    Tą turime ir įvardinti ir imti galų gale pareikalauti atsakomybės iš propagandistų ir šios propagandos finansuotojų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte