Pakistane vyras nuteistas mirties bausme už šventvagystę per „WhatsApp“

ŠaltinisAFP-BNS

Šiaurės vakarų Pakistano kovos su terorizmu teismas penktadienį mirties bausme nuteisė musulmoną vyrą, kaltinamą susirašinėjimo programėlės „WhatsApp“ grupėje publikavus šventvagišką turinį. 

Pakistane, kur gyventojų daugumą sudaro musulmonai, šventvagystė yra itin opus klausimas, ir net neįrodyti kaltinimai kelia žmonių pasipiktinimą ir išprovokuoja smurtą. 

Penktadienį Pešavaro miesto teismas pripažino Syedą Muhammadą Zeeshaną (Sajidą Muhamadą Džahaną) kaltu pagal Elektroninių nusikaltimų prevencijos ir kovos su terorizmu įstatymą. 

„Kaltinamasis S. M. Zeeshanas, Syedo Zakaullah (Sajido Zakaulo) sūnus, buvo pripažintas kaltu ir nuteistas“, – teigiama teismo nutartyje, kurios kopiją pavyko gauti naujienų agentūrai AFP. 

Šiaurės vakarų Mardano miesto gyventojui S. M. Zeeshanui taip pat skirta 1,2 mln. rupijų (3931,36 eurų) bauda. 

Jis turi teisę pateikti apeliacinį skundą.

Ši byla buvo iškelta po to, kai prieš dvejus metus Pandžabo provincijos Talagango miesto gyventojas Muhammadas Saeedas (Muhamadas Saidas) Pakistano Federalinei tyrimų tarnybai pateikė skundą, kuriame kaltino S. M. Zeeshaną šventvagiško turinio publikavimu „WhatsApp“ grupėje, AFP teigė pastarojo advokatas Ibraras Hussainas (Ibraras Husainas).

„Federalinė tyrimų tarnyba konfiskavo S. M. Zeeshano mobilųjį telefoną, o atlikus ekspertizę buvo įrodyta jo kaltė“, – teigė I. Hussainas. 

Nors Pakistano šventvagystės įstatymai numato mirties bausmę, už šį nusikaltimą dar nė karto nebuvo įvykdyta.

Nepaisant to, kad daugelio atvejų musulmonai kaltina kitus šios religijos išpažinėjus šventvagyste, žmogaus teisių gynėjai įspėja, kad religinės mažumos Pakistane, pirmiausiai krikščionys, dažnai atsiduria šių konfliktų epicentre, o šie kaltinimai yra naudojami asmeninėms sąskaitoms suvesti. 

Pakistano Nacionalinės teisingumo ir taikos komisijos, žmogaus teisių ir teisinės pagalbos grupės pateiktais duomenimis, per pastaruosius 20 metų šventvagyste buvo apkaltinti 774 musulmonai ir 760 įvairių mažumų religinių grupių nariai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. iš dalies pateisinu šį sprendimą: juk nesvarbu kokiomis priemonėmis iškomunikuota pozicija. Svarbu, kad ji paskelbta viešai (per WatsApp’ą). Tiesa ta, kad straipsnyje nunurodyta kokią žinią paskleidė „nusikaltėlis“ ir kokiai religinei sektai jis atstovavo.
    Labai neprofesionalus Laikmečio straipsnis.
    Tikiuosi, kad imsite tobulėti…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte