Vokietijos sinodo asamblėja įvedė pasauliečių pamokslavimą Mišiose

ŠaltinisCNA

Vokietijos sinodo asamblėja Frankfurte nusprendė, kad būtų oficialiai pritarta pasauliečių pamokslavimui ir pasauliečių teikiamai krikšto ir santuokos pagalbai, nors Vyskupų konferencijos įvesta pataisa išbraukta formuluotė, raginanti pasauliečius priimti išpažintį ir teikti ligonių patepimą.

„Vyskupai paveda pastoraciniam personalui sakyti pamokslus eucharistijos šventimo metu“ kaip savo bažnytinės misijos dalį, „kad jie galėtų oficialiai ir Bažnyčios vardu vykdyti savo pamokslavimo tarnystę“, – sakoma priimtame tekste, pavadintame „Pasauliečių Evangelijos skelbimas žodžiu ir sakramentu“.

Per debatus Kelno pagalbinis vyskupas Ansgaras Puffas sakė, kad nors jis pritaria, jog pasauliečiai ne Mišių metu teiktų Šventojo Rašto apmąstymus, „homilija ir vadovavimas Eucharistijai yra tarpusavyje susieti“.

Tačiau vyskupui tuoj pat paprieštaravo Mainco vyskupas Peteris Kohlgrafas, sakydamas, kad jis užaugo Kelne tais laikais, kai pasauliečių pamokslavimas buvo praktikuojamas ir „niekada niekam nepakenkė“.

Kelios vienuolės seserys taip pat paragino leisti pasauliečių pamokslus ir sakramentų teikimą. Viena iš jų net prasitarė, kad jos vienuolinės bendruomenės moterys neina išpažinties pas kunigą, nes nori gauti sakramentą iš žmogaus, kuris galėtų jas „palydėti“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

11 KOMENTARAI

 1. Na, su tais „sakymais“..Jei esame atidūs, galime matyti, kad „sakytojų“ yra daug, ir nemaža jų dalis pasiekia žmonių ausis. Kaip tik čia pat „Laikmetyje“ yra interviu su evangelinės bažnyčios pastoriaus šeima..

  Kad mes, pasauliečiai, anaiptol ne visada liudijame savo Tikėjimą, yra tiesa. Kas viešai prisipažįsta esąs praktikuojantis katalikas? Kažkaip nematom reikalo, o ir baugoka, žinant , kiek žmonių yra nusiteikę prieš Bažnyčią… Čia gi ne „išpažinti“ save esant „tolerantišku“ 72 lytims

  … Bet kai pasauliečiai oficialiai gaus leidimą KB sakyti pamokslus, manau, bus nemažai papiktinimų. Viena – liudyti pačiam, savo atsakomybe, visai kas kita – kai tai leista vyskupų…Ar nebus, kad leisime perlus kiaulėms ėsti….

 2. Vokiečių tauta – velnių paveikta! Tai fašizmo aukos, konclageriai, tai musulmonų priėmimas ir išlaikymas. Jeigu jų vyskupai yra ne tos orientacijos, tai ko tiketis?! Bet Dievo Teismas prasidės nuo Bažnyčios… Ir antikristas bus.

  • Juozas . Vokietijoje prasidėjo katalikų bažnyčios griovimas nuo Liuterio reformų ,kurios atnešė kruvinus karus ,dabar matyt vyksta galutinis tos Liuterio reformos etapas ,po kurios katalikų bažnyčios ,bent jau Vokietijoje ,nebeliks , ir ta bacila ims plisti visoje Europoje. Man neaišku kodėl nereaguoja Popiežius dėl tų vienalyčių bažnytinių santuokų ir visų tų pamokslų sakymo ,išpažinties klausymo ,komunijos dalinimo ir visų kitų išsidirbinėjimų .Jei Popiežius tylės ,bus dar gražiau ,tos katalikų bažnyčios ,kurią kūrė Kristus ir Šv.Paulius nebeliks !!!

 3. Kaip ten bebūtų, bet visi dėlto tas vadinamasis ,,vokiečių sinodas“ – tikra kipšų irštva, tai patys tirkiausi atskalūnai ir laisvamaniai. Įdomu, kiek ilgai Šv. Sostas kęs tokią saviveiklą? Kažkuo primena albigiečių ereziją Prancūzijoje Viduramžiais. Ir vsa Vokietijos ,,sinodo“ priežastis – anas galas.

 4. Tai kam jiems kunigas bereikalingas? Gal čia ir yra kažkoks tikėjimas, bet tik ne katalikų.
  Šiaip Vokietija yra stipriai paveikta davosošvabomasonų įtakos. Melo pandemijos metu diktatūra ir žmonių terorizavimai joje buvo vieni didžiausių. Bažnyčia nukrypus labiausiai. Pasirodo net ir mūsų konservatorių simbolis neužmirštuolė yra perimtas iš Vokietijos masonų klubo ir rodo jų priklausomybę šiam klubui.
  Bažnyčios pamatas yra Dievo Žodis apreikštas Šventajame Rašte, ir jo turi būti laikomasi.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte