REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vokietijos sinodo asamblėja įvedė pasauliečių pamokslavimą Mišiose

ŠaltinisCNA

Vokietijos sinodo asamblėja Frankfurte nusprendė, kad būtų oficialiai pritarta pasauliečių pamokslavimui ir pasauliečių teikiamai krikšto ir santuokos pagalbai, nors Vyskupų konferencijos įvesta pataisa išbraukta formuluotė, raginanti pasauliečius priimti išpažintį ir teikti ligonių patepimą.

„Vyskupai paveda pastoraciniam personalui sakyti pamokslus eucharistijos šventimo metu” kaip savo bažnytinės misijos dalį, „kad jie galėtų oficialiai ir Bažnyčios vardu vykdyti savo pamokslavimo tarnystę”, – sakoma priimtame tekste, pavadintame „Pasauliečių Evangelijos skelbimas žodžiu ir sakramentu”.

Per debatus Kelno pagalbinis vyskupas Ansgaras Puffas sakė, kad nors jis pritaria, jog pasauliečiai ne Mišių metu teiktų Šventojo Rašto apmąstymus, „homilija ir vadovavimas Eucharistijai yra tarpusavyje susieti”.

Tačiau vyskupui tuoj pat paprieštaravo Mainco vyskupas Peteris Kohlgrafas, sakydamas, kad jis užaugo Kelne tais laikais, kai pasauliečių pamokslavimas buvo praktikuojamas ir „niekada niekam nepakenkė”.

Kelios vienuolės seserys taip pat paragino leisti pasauliečių pamokslus ir sakramentų teikimą. Viena iš jų net prasitarė, kad jos vienuolinės bendruomenės moterys neina išpažinties pas kunigą, nes nori gauti sakramentą iš žmogaus, kuris galėtų jas „palydėti”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

11 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte