Vokietiją sukrėtė kasininko nužudymas per ginčą dėl kaukės

Vokietija antradienį reiškia šoką ir pasipiktinimą dėl incidento, kai vienoje degalinėje klientas, paprašytas užsidėti kaukę, nušovė 20 metų kasininką.

Šeštadienį vakare vakariniame Idaro–Oberšteino mieste įvykdyta žmogžudystė, kaip manoma, yra pirmoji Vokietijoje, susijusi su vyriausybės dėl pandemijos įvestomis taisyklėmis.

Pranešama, kad alų pirkęs klientas supyko kasininku toje degalinėje dirbusio studento paprašytas užsidėti kaukę, kaip to reikalaujama visose Vokietijos parduotuvėse. Po trumpo ginčo klientas išėjo, bet maždaug po pusantros valandos sugrįžo, jau su kauke. Nešdamasis prie kasos šešių alaus skardinių pakuotę, jis nusiėmė kaukę, tad kilo nauja diskusija.

„Tuomet kaltininkas išsitraukė revolverį ir šovė jam tiesiai į galvą“, – pirmadienį žurnalistams sakė prokuroras Kai Fuhrmannas (Kajus Furmanas).

Policijai jis pasakojo, jog jautėsi „priremtas prie sienos“ kovos su koronavirusu priemonių

Įtariamasis, 49 metų vokietis, kitą dieną nuėjo į policijos nuovadą ir pasidavė. Jis buvo areštuotas ir prisipažino įvykdęs žmogžudystę.

Policijai jis pasakojo, jog jautėsi „priremtas prie sienos“ kovos su koronavirusu priemonių, kurias laiko „vis didesniu kėsinimusi į jo teises“. Jis teigė nematęs „jokios kitos išeities“, sakė K. Fuhrmannas.

Idaro–Oberšteino meras Frankas Fruehaufas (Frankas Friuhaufas) nusikaltimą pavadino „nesuvokiamu baisu aktu“, o gyventojai dėjo gėles ir žvakutes prie degalinės, kur buvo nušautas jaunuolis.

Žmogžudystė įvykdyta likus kelioms dienoms iki Vokietijos visuotinių rinkimų rugsėjo 26-ąją, kai pasitrauks 16 metų valdžiusi kanclerė Angela Merkel.

Finansų ministras Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) iš centro kairės Socialdemokratų partijos, dabartinis favoritas varžybose dėl to, kas pakeis A. Merkel, sakė, kad jį šokiravo žmogaus, tik norėjusio „apsisaugoti ir apsaugoti kitus“, nužudymas.

„Kaip visuomenė privalome ryžtingai pasipriešinti neapykantai“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Žaliųjų kandidatė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) sakė, kad ją šis nužudymas sukrėtė ir kad ji labai susirūpinusi augančiu kaukių priešininkų radikalumu.

A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) generalinis sekretorius Paulis Ziemiakas (Paulis Cymiakas) sakė, kad aukai „praktiškai įvykdyta egzekucija“ ir kad šis nusikaltimas pademonstravo „nesuvokiamą radikalizacijos lygį“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Baisu ir tai, kad visa tai tampa masinė šizofrenija. Lietuvoje žmonės patys žudosi nebe pakeldami šios isterijos. Teisus vokietis studentas, bet klientas tapo taip pat šios isterijos auka. Atsikvošėkite visi, kur link mus šėtonas stumia.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis