Vokiečių jėzuitai apie popiežiaus vizitą Irake: akcentuojama krikščionių, žydų ir musulmonų vienybės svarba

AUTORIUSJĖZUITAI

Du vokiečių jėzuitai, t. Marc Stephan, SJ iš Amano ir t. Peter Balleis, SJ iš Ženevos yra kartu su popiežiumi Pranciškumi jo kelionės į Iraką metu ir dalinasi savo įspūdžiais ir pastebėjimais.

„Šv. Jurgio bažnyčios, seniausios Erbilyje, kurios amžius siekia 8-ą šimtmetį po Kristaus, varpai skambėjo neįprastai ilgai ir neįprastu metu – penktadienio popietę. Varpai skambėjo, sveikindami popiežių Pranciškų Irake, kuris tuo metu išsilaipino šalies sostinėje Bagdade.

Į oro uostą vedančioje gatvėje, o taip pat Ankavos (krikščionių rajono Erbile) pagrindinėje gatvėje buvo iškabinti oficialūs kurdų vyriausybės sveikinimo plakatai. Tačiau pačioje bažnyčioje, kaip ir kitose Ankavos bažnyčiose, nebuvo matyti jokių plakatų, skelbiančių apie popiežiaus atvykimą. Aplinkui nėra daug ženklų, nurodančių šį istorinį vizitą. Viešose diskusijose girdimi kritiški pastebėjimai apie koronos taisykles ir apie popiežiaus mišias stadione: Erbile net sausakimšame turguje beveik niekas nedėvi kaukių; arbatų namai ir restoranai vis dar yra atidaryti.

Iš kurdų musulmonų girdimas nepasitenkinimas, kad popiežius Pranciškus susitinka su vyriausiuoju ajatola Ali Al-Sistani (šiitų musulmonų vyriausiuoju vadovu). Šiitiškos karinės grupuotės, kurios dar prieš dvi savaites apšaudė Erbilą raketomis, pažadėjo kovos veiksmų pauzę vizito metu.

Visa tai padeda suprasti, kokia sudėtinga yra popiežiaus Pranciškaus piligrimystė Abraomo ir pranašo Jonos gimtinėje.

Sekmadienį Ninevės lygumų kaimų krikščionys su džiaugsmu laukia popiežiaus apsilankymo.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis