Vilniaus arkivyskupijos vyskupas augziliaras Darius Trijonis: ar pažįstate keturias krikščioniškas Bažnyčias, esančias Bagdade?

Vyskupas Darius Trijonis mėgsta savo sekėjus „Facebook“ nustebinti įvairiausiai faktais iš Bažnyčios (ir dar daugiau) gyvenimo. Pavyzdžiui, viename įraše jis pasakoja, ką simbolizuoja Vatikano vėliava, antrame – dalinasi savo paskutiniu matytu filmu, kuris jį itin sudomino, o dar kitame – kviečia jaunimą į protmūšį. Tokie įvairiapusiški yra jo įrašai – visada nustebinantys kažkuo nauju – ir todėl vyskupas turi didelį būrį sekėjų. Norime pasidalinti paskutiniu vyskupo įrašu, kuriame jis pasakoja apie keturias krikščioniškas Bažnyčias Bagdade.

Popiežius nuvykęs į Iraką, susitiko su keturių krikščioniškų Bažnyčių atstovais. Bagdade yra susibūrusios šios Bažnyčios: Rytų apeigų Chaldėjų katalikų Bažnyčia (Babilono Chaldėjų Patriarchatas) su savo patriarchu, kuris yra glaudžioje vienybėje su Romos Katalikų Bažnyčia; Sirų ortodoksų (Antijochijos rito) Bažnyčia, kurios patriarchas reziduoja Damaske; Bagdado armėnų archieparchija, kurios patriarcho rezidencija randasi Libane ir Lotyniško rito Katalikų Bažnyčia, kurios arkivyskupas yra Jean Benjamin Sleiman.

Chaldėjų katalikų Bažnyčia yra gausiausia regione krikščioniška bendruomenė, kurioje yra apie 200 tūkstančius katalikų, 15 parapijų, 15 diocezinių kunigų ir 114 moterų vienuolių. Šios Bažnyčios patriarchas yra kardinolas Louis Raphaël Sako. Man asmeniškai teko su juo bendrauti per Jaunimo Sinodą Romoje 2018 metais. Prisimenu kaip linksmos nuotaikos žmogų, kuris nevengdavo net vadovaudamas Sinodo sesijoms įpinti vieną kitą anekdotą, kuris sukūrė mielą ir draugišką atmosferą sesijų metu. Šios Bažnyčios apeigose yra nuolat giedama. Praktiškai visos šv. Mišios yra giedotos, įskaitant ir Evangeliją. Pamaldose naudojama arabų ir aramėjų kalba.

Lotyniško rito Katalikų Bažnyčioje yra 3 parapijos, 12 kunigų ir 132 moterų vienuolių.

Sirų ortodoksų (Antijochijos rito) Bažnyčia turi vienas iš seniausių krikščioniškų apeigų. Eucharistinis šventinimas vyksta pagal šv. Jokūbo liturgiją ir trunka ilgas valandas. Šiuo metu Irake yra 4000 tikinčiųjų, 3 parapijos ir 4 dioceziniai kunigai.

Bagdado armėnų archieparchija yra pati mažiausia, kuri skaičiuoja apie 500 tikinčiųjų, turi 2 parapijas, 2 kunigus. Iki 1990 metų, taip vadinamojo Persijos įlankos karo, Irake krikščionių buvo apie (1-1,4 milijonų), kas sudarė 6 procentus visos populiacijos. Šiuo metu dėl terorizmo agresijos, jų skaičius yra sumažėjęs iki 300-400 tūkstančių visame krašte.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis