Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarija pradėjo naujus mokslo metus

Rugsėjo 2-ąją, Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarija oficialiai pradėjo 29-uosius atkurtosios šios mokslo įstaigos metus. Šventėje dalyvavo Vilniaus ir Kauno arkivyskupijų ganytojai, seminarijos dėstytojai, darbuotojai, seminaristų gimtųjų ir praktikų parapijų klebonai.

Šv. Mišių homilijoje arkivyskupas Gintaras Grušas ragino seminaristus šiemet dar labiau ,,Irtis į gilumą“ (plg. Lk 5, 4), išgirsti Jėzaus balsą kviečiantį kiekvieną mūsų pasitikėti Jo valia ir neišsigąsti savo silpnumo, per kurį Dievas gali nuveikti didžius dalykus. Arkivyskupas pabrėžė ir šių akademinių mokslo metų temos svarbą ir aktualumą kasdienybėje – kasdien savo elgesiu panašėti į Kristų – Gerąjį Ganytoją.

Po Šv. Mišių aukos, šventė persikėlė į seminarijos konferencijų salę, kurioje seminarijos rektorius kun. Andžej Šuškevič apžvelgė prasidedančius naujuosius akademinius mokslo metus, taip pat supažindino su pasikeitimais seminarijos vadovybėje. Už nuoširdžią tarnystę padėkojo buvusiam seminarijos vicerektoriui kun. dr. Mindaugui Ragaišiui ir šiltai pasveikino tarnystę pradedantį naująjį seminarijos vicerektorių kun. Mindaugą Bernotavičių. Apie įspūdžius po vasaros ir nusiteikimą naujiesiems mokslo metams, seminaristų vardu kalbėjo šeštojo kurso klierikas Edvard Rynkevič.

Tradiciškai naujuosius mokslo metus pradeda įvadine paskaita. Šiemet paskaitą ,,Apie dialogą tarp Dievo ir žmogaus“ parengė naujasis seminarijos dėstytojas Jokūbas Marija Goštautas OP. Šventei priartėjus prie pabaigos Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas sveikinimo kalboje drąsino seminaristus ir visą seminarijos bendruomenę bei priminė pašaukimo svarbą ir didingumą. Mokslo metų inauguracijos šventė buvo užbaigta seminarijos beržynėlyje, susipažįstant su naujaisiais seminarijos bendruomenės nariais, bei dalijantis įspūdžiais po greitai prabėgusių vasaros atostogų.

Jokūbas Marija Goštautas OP / Seminarijos nuotr.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Portalo Laikmetis šeimininkams. Kai rišliame tekste rašote vyrų nelietuviškus vardus ir pavardes, jiems reikia pridėti lietuviškas galūnes, rodančias linksnį. Jei rašote moterų, galūnių pridėti nereikia.

  2. Tai jau tradicinei ir tautiškai vedančiai Kauno kunigų seminarijai – „šakės“. Gyrėsi ganytojas, kad ten vis mažėja kandidatų, bet jie vis gerėjantys. „Kauno diena“ Tai dabar patys geriausi kandidatai Kauno kunigų seminarijoje su dvasiniu nuliniu pašaukimu. Jų tada kai buvo Kristaus evangelinis tikėjimas lietuvoje, išrikuodavo eilė nuo katedros iki Seminarijos ir Lietuva važiuodavo 12 val. Į Kauną, į katedrą pamatyti augančios dvasingos Lietuvos. Ne Afganistano mums reikia. Pagarbiai Antanas

  3. Tai jau tradicinei ir tautiškai vedančiai Kauno kunigų seminarijai – „šakės“. Gyrėsi ganytojas, kad ten vis mažėja kandidatų, bet jie vis gerėjantys. „Kauno diena“ Tai dabar patys geriausi kandidatai Kauno kunigų seminarijoje su dvasiniu nuliniu pašaukimu. Jų tada kai buvo Kristaus evangelinis tikėjimas lietuvoje, išrikuodavo eilė nuo katedros iki Seminarijos ir Lietuva važiuodavo 12 val. Į Kauną, į katedrą pamatyti augančios dvasingos Lietuvos. Ne Afganistano mums reikia.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis