Vengrija: Briuselis nori jėga perkelti migrantus į Vengriją

ŠaltinisAFP-BNS

Vengrija penktadienį nepriimtinu pavadino Europos Sąjungos susitarimą peržiūrėti bloko taisykles dėl prieglobsčio prašytojų ir migrantų priėmimo šalyse narėse.

„Briuselis piktnaudžiauja savo valdžia. Jie nori jėga perkelti migrantus į Vengriją. Tai nepriimtina, jie nori per prievartą paversti Vengriją migrantų šalimi“, – cituodamas vengrų premjerą Viktorą Orbaną socialiniame tinkle „Twitter“ rašė vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas (Zoltanas Kovačas).

Liuksemburge ES vidaus reikalų ministrų pasiektu susitarimu ketvirtadienį peržiūrėtos bloko taisyklės, siekiant teisingiau paskirstyti prieglobsčio prašytojų priėmimą.

Susitarimas, kuriam reikėjo daugumos šalių, sudarančių ne mažiau kaip 65 proc. bloko gyventojų, pritarimo, pasiektas po ne vienus metus trukusių ginčų dėl prieglobsčio politikos klausimų.

Susitikimui pateiktame pasiūlyme ES šalys raginamos privalomai teikti pagalbą, tačiau numatoma galimybė tai daryti vienu iš dviejų būdų.

Pirmenybė teikiama tam, kad ES šalys pasidalytų prieglobsčio prašytojų priėmimu ir priimtų didelę dalį prieglobsčio prašytojų, atvykstančių į bloko pakraščio šalis, daugiausia į Graikiją ir Italiją.

Susitarime teigiama, kad atsisakiusios tai padaryti šalys turės sumokėti po 20 000 eurų už kiekvieną asmenį juos priėmusiai šaliai į Briuselio valdomą fondą.

Tačiau Lenkija ir Vengrija balsavo prieš pasiūlymus, o Bulgarija, Malta, Lietuva ir Slovakija susilaikė.

Vengrijos vidaus reikalų viceministras Bence Retvari (Bencė Rėtvaris) penktadienį Vengrijos valstybinei naujienų agentūrai MTI sakė, kad ES naikina valstybių narių teisę spręsti, kas gyvena jų teritorijose.

B. Retvari teigė, kad naujasis paskirstymo mechanizmas „iš esmės leistų nelegaliems migrantams arba juos į Europą atgabenusiems prekeiviams žmonėmis patiems nuspręsti, kas gyvens Europoje“.

Kai kurie pasiūlymai buvo išplatinti, likus kelioms minutėms, daugiausiai pusvalandžiui, iki ketvirtadienio balsavimų, sakė B. Retvari.

Jis teigė, kad vyriausybės, kurias jis pavadino remiančiomis migraciją, spaudė kitas valstybes nares pritarti pasiūlymams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Savus varykite lauk, o svetimus privalu priimti. Tai tokia švabrų politik, t.y. viską sumaišyti viename katile, o po to skaldyk ir valdyk.

  2. Kas čia per absurdas – kažkokie, matai, švabomasonai susirinkę centralizuotai ims ir nuspręs kokia turi būti kiekvienos šalies migracijos poltiką, kokia turi būti kiekvienos šalie šeimos politiką, koks turi būti pandemijų valdymas, koks žemės ūkis…
    Šie klausimai yra kiekvienos suverenios, nepriklausomos šalies, o ne kitų šalių, ar švabomasonų užvaldytų europos sąjungos ar jungtinių tautų struktūrų reikalas.
    Kiekvienos šalies žmonės išsirenka savo šalies vadovus pagal tas vertybes, kurioms šie žmonės pritaria. Jei Orbaną palaiko dauguma Vengrijos žmonių, tai tik jis turi teisę priimti sprendimus, liečiančius Vengriją. Švabomasonai ir jų struktūros neturi teisės kištis į Vengrijos vidaus reikalus tuo pažemindami visų Vengrijos žmonių pasirinkimus ir nusistatymus.
    Švabomasonų tikslas yra visas šalis paversti tokiomis kaip Švedija, kuri dar nesenai buvo viena taikiausių šalių, o šiandien, kuomet migrantai sudaro 20 proc. Švedijos gyventojų, prievartavimai, plėšimai, gaujų karai, žudynės, šaudymai ir sprogdinimai tapo Švedijos kasdienybe.
    Visos šalys turi vienytis ir kartu su savo nepriklausomybę gerbiančiomis šalimis Vengrija ir Lenkija pastatyti į vietą švabomasonus.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte