REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vengrija: Briuselis nori jėga perkelti migrantus į Vengriją

ŠaltinisAFP-BNS

Vengrija penktadienį nepriimtinu pavadino Europos Sąjungos susitarimą peržiūrėti bloko taisykles dėl prieglobsčio prašytojų ir migrantų priėmimo šalyse narėse.

„Briuselis piktnaudžiauja savo valdžia. Jie nori jėga perkelti migrantus į Vengriją. Tai nepriimtina, jie nori per prievartą paversti Vengriją migrantų šalimi“, – cituodamas vengrų premjerą Viktorą Orbaną socialiniame tinkle „Twitter“ rašė vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas (Zoltanas Kovačas).

Liuksemburge ES vidaus reikalų ministrų pasiektu susitarimu ketvirtadienį peržiūrėtos bloko taisyklės, siekiant teisingiau paskirstyti prieglobsčio prašytojų priėmimą.

Susitarimas, kuriam reikėjo daugumos šalių, sudarančių ne mažiau kaip 65 proc. bloko gyventojų, pritarimo, pasiektas po ne vienus metus trukusių ginčų dėl prieglobsčio politikos klausimų.

Susitikimui pateiktame pasiūlyme ES šalys raginamos privalomai teikti pagalbą, tačiau numatoma galimybė tai daryti vienu iš dviejų būdų.

Pirmenybė teikiama tam, kad ES šalys pasidalytų prieglobsčio prašytojų priėmimu ir priimtų didelę dalį prieglobsčio prašytojų, atvykstančių į bloko pakraščio šalis, daugiausia į Graikiją ir Italiją.

Susitarime teigiama, kad atsisakiusios tai padaryti šalys turės sumokėti po 20 000 eurų už kiekvieną asmenį juos priėmusiai šaliai į Briuselio valdomą fondą.

Tačiau Lenkija ir Vengrija balsavo prieš pasiūlymus, o Bulgarija, Malta, Lietuva ir Slovakija susilaikė.

Vengrijos vidaus reikalų viceministras Bence Retvari (Bencė Rėtvaris) penktadienį Vengrijos valstybinei naujienų agentūrai MTI sakė, kad ES naikina valstybių narių teisę spręsti, kas gyvena jų teritorijose.

B. Retvari teigė, kad naujasis paskirstymo mechanizmas „iš esmės leistų nelegaliems migrantams arba juos į Europą atgabenusiems prekeiviams žmonėmis patiems nuspręsti, kas gyvens Europoje“.

Kai kurie pasiūlymai buvo išplatinti, likus kelioms minutėms, daugiausiai pusvalandžiui, iki ketvirtadienio balsavimų, sakė B. Retvari.

Jis teigė, kad vyriausybės, kurias jis pavadino remiančiomis migraciją, spaudė kitas valstybes nares pritarti pasiūlymams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte