Tel Avivo „Pride” eitynių dalyviai skandavo „Demokratija!“

ŠaltinisAFP-BNS

Izraelio pakrantės didmiestyje Tel Avive ketvirtadienį maždaug 150 tūkst. žmonių dalyvavo didžiausiose Artimuosiuose Rytuose „Pride“ eitynėse, vykstant protestams dėl LGBTIQ bendruomenei priešiškų ministrų vyriausybėje.

Tel Avivas, Izraelio kultūros ir finansų centras, laikomas viena iš retų tolerancijos LGBTIQ atžvilgiu oazių regione. 

Kasmetinės spalvingos eitynės pirmą kartą surengtos valdant vyriausybei, kurioje daug svarbių postų užima kraštutiniai dešinieji. Naujajame premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) ministrų kabinete yra nemažai priešišas LGBT bendruomenei pažiūras praeityje reiškusių politikų.

Daugelis izraeliečių baiminasi, kad prieštaringai vertinami vyriausybės planai dėl teisinės reformos, kuria ribojami Aukščiausiojo Teismo įgaliojimai, gali panaikinti apsaugos priemones ir „sukelti pavojų jų teisėms”.

Yael Ben Yosef (Jael Ben Josef) teigė, kad jai buvo svarbu dalyvauti dėl politinės situacijos šalyje.

„Manau, kad turime parodyti, jog esame čia, kad nebijome ir kad jie neuždarys mūsų spintoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė 22 metų psichobiologijos studentė.

Ketvirtadienio eitynių dalyviai taip pat skandavo „Demokratija!“. Jau 23 savaites iš eilės šią skanduotę galima išgirsti demonstracijose prieš vyriausybę ir jos teisinės reformos planus.

Nepaisant dabartinės vyriausybės konservatyvaus pobūdžio, Izraelis yra „pažangesnis” už daugelį savo kaimynių Artimuosiuose Rytuose ir pripažįsta užsienyje susituokusių tos pačios lyties asmenų santuokas.

Izraelio parlamento pirmininkas neslepia savo homoseksualumo.

Tel Avivo savivaldybės atstovas sakė, kad ketvirtadienio eitynėse dalyvavo 150 tūkst. žmonių, tarp jų tūkstančiai užsieniečių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. kas per vieni tų partijų lyderiai – kas ir kaip atidirbinėja už patekimą į valdžią. Kaip liaudis sako – ko tik nepadarysi dėl nuokrypio. dėl saviškių viskas dabar ir daroma

  2. Man , kaip tikrai suvalkietei visada kyla klausimas..Atsakymą tai žinau, tik visada stebiuosi, ,kiek daug žmonių nesistebi, iš kur tie spalviukai tiek pinigų turi, kad po visą svietą lakstyt ir nesibaigiančiai paraduot…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte