Velykų tridienis Kauno arkivyskupijoje

Didįjį trečiadienį Kauno arkikatedroje baigėsi rekolekcijų kelionė su arkivyskupu metropolitu Kęstučiu Kėvalu. Ji tęsėsi per visus Gavėnios trečiadienius. Šiandien arkivyskupija pradedamas Velykų tridienis, o tikintieji kviečiami stebėti šv. Mišias internete.

Kaip informuoja Kauno arkivyskupija, Maldos vakaras vakar buvo pradėtas Švenčiausiojo Sakramento adoracijos valanda. Jos metu arkivyskupas K. Kėvalas kvietė žvelgti į Kryžių, kuris dabar bažnyčiose yra pridengtas nuo mūsų žvilgsnio.

„Kryžius – tai didžiausia, atsiduodanti Tėvui Jėzaus meilė. Kryžius – mūsų išgelbėjimo įrankis, nuoroda į Kristaus ir mūsų prisikėlimą”, – sakė arkivyskupas. Savo Mišių homilijoje jis pastebėjo, jog Judas sąmoningai pasirinko nuodėmę ir išdavė Mokytoją. Mato evangelijoje, pasakojančioje apie Judo išdavystę, pasak ganytojo, yra sakoma, jog žmogaus prigimtis pajėgi pasirinkti. Nuodėmė gali pargriauti ir pražudyti žmogų. Tačiau Jėzus gelbėja kiekvieną, kuris šaukiasi pagalbos.

Taip pat arkivyskupijos feisbuko paskyroje pranešama, kad balandžio mėnesio maldos intencija yra Šventojo Tėvo intencija. Kaip paaiškinama, ji yra už visus, kurie rizikuoja savo gyvybe kovodami už pagrindines teises prieš diktatūras, autoritarinius režimus ir netgi krizę patiriančiose demokratijose. Kauno arkivyskupijos intencija – „kad sutikę prisikėlusį Kristų turėtume drąsos atsiliepti į Jo šaukimą ir sekti paskui Jį”.

Balandžio 1-ąją vyksta Krizmos Mišios / Kauno arkivyskupijos nuotr.

Kaip primenama arkivyskupijos feisbuko paskyroje, balandžio 1-ąją Krizmos Mišiose vyskupijų katedrose palaiminama šventoji Krizma, katechumenų ir ligonių patepimo aliejai. Atnaujinami Kunigystės pažadai.

Buvome kviečiami 10.00 val. stebti Didžiojo ketvirtadienio Krizmos Mišias Kauno arkikatedroje bazilikoje.

Kęstutis Kėvalas savo homilijos metu sakė: „Mes, kunigai, esame didelės mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus misijos dalis. Mes dalinamės Jo tarnyste, kuri apima taip pat ir Kryžiaus slėpinį. Jis mums primena, kad Kristus nugali šio pasaulio kunigaikštį ne kalaviju, bet Kryžiumi. Jis nugali įveikdamas neapykantą ginklais ne iš šio pasaulio”.

Tiesioginė transliacija

Kauno arkivyskupija per Velykų tridienį kviečia keliauti su kunigo Artūro Kazlausko katechezėmis. „Krizmos („patepimo“ iš graikų kalbos) aliejumi bus patepta galva konsekruojamam vyskupui, patepamos rankos įšventinamajam kunigui. Juo bus patepamos bažnyčios sienos. Tai patepimo ženklas. Tie, kas bus patepti, bus panašūs į Pateptąjį. Jėzų mes vadiname Pateptuoju“, – be kita, sakoma katechezėje apie Krizmos Mišias. Joje išgirsime ir apie ypatingą Didžiojo ketvirtadienio Eucharistijos apeigą – kojų mazgojimą bei rinkliavą, kuri skiriama vargšams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte