JAV Episkopalinės bažnyčios vyskupas Williamas H. Love’as dėl atsisakymo laiminti LGBT santuokas paliko bažnyčią

JAV Episkopalinės bažnyčios vyskupas Williamas H. Love’as šią savaitę nusprendė palikti pagrindinę protestantų konfesiją.

Buvęs Albanio vyskupas, praėjusiais metais buvo sudrausmintas už atsisakymą vykdyti bažnyčios nutarimą, įpareigojantį laiminti gėjų santuokas savo vyskupijose.

Trečiadienį išplatintame pareiškime H. Love paaiškino, kad palieka bažnyčią nuo balandžio 2 dienos ir planuoja prisijungti prie Anglikonų bažnyčios Šiaurės Amerikoje – teologiškai konservatyvesnės konfesijos.

„Beveik 30 metų paskyrus buvimui diakonu, kunigu ir vyskupu, tai nebuvo lengvas sprendimas, tačiau atsižvelgiant į visa tai, kas įvyko per pastaruosius porą metų, ir suvaržymus, kuriuos patyriau, manau, kad tai yra teisingas sprendimas“, – rašė H. Love.

„Aš tikiuosi, kad artimiausiu metu būsiu priimtas į Anglikonų bažnyčią Šiaurės Amerikoje, o visa informacija apie tai, ką aš darysiu ir kur tarnausiu, bus paskelbta atskirame pranešime.“

Jungtinių Amerikos Valstijų Episkopalinė bažnyčia yra Anglikonų bažnyčios atšaka. Bažnyčios pirmininkas yra Michaelas Bruce’as Curry, pirmasis afroamerikiečių vyskupas, dirbęs tokiose pareigose. Jis patenkino Love prašymą.

Curry teigia, kad jo įsitikinimu „mes, kaip kadaise Jėzus, buvome vadinami „maldos namais visiems žmonėms“, kur „Užteks vietos visiems Dievo vaikams“.

„Tas įsitikinimas nėra pagrįstas socialine teorija ar kultūra. Veikiau tai gimsta iš mano įsitikinimo, kad ištiestos Jėzaus rankos ant kryžiaus yra galutinis pačios meilės ženklas, siekiantis priimti mus visus“, – teigė Curry.

„Tikėti tuo reiškia atsiduoti Dievo darbui kuriant tai, ką kai kurie vadino mylima bendruomene. Melstis reikia ne tik lūpomis, bet ir gyvenimu, kaip Jėzus mokė sakydamas: „Teatenie tavo karalystė, teesie tavo valia kaip ir danguje, taip ir žemėje“, – sakė konfesijos vadovas savo pranešime, patvirtinančiame vyskupo atleidimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte