Valstybė pradeda teisinio persekiojimo veiksmus prieš protestuotojus

ŠaltinisBNS

Prie Seimo vykusios riaušės turėjo antivalstybinės veiklos bruožų, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Po antradienio vakarą ir naktį vykusių riaušių prie Seimo rūmų yra pagrindo vertinti, kad antivyriausybiniai protestai virsta valstybę destabilizuojančiais veiksmais“, – teigiama BNS trečiadienį atsiųstame departamento komentare.

Pasak VSD, puolimas prieš parlamentą ir jo narius bei viešąją tvarką palaikančius pareigūnus, apsiginklavus lazdomis ir akmenimis, „įgauna antivalstybinės veiklos bruožų“.

„Tokiais veiksmais yra peržengiama riba tarp teisės į taikius protestus ir atsakomybės už smurtinius išpuolius“, – teigiama komentare.

VSD teigia renkanti ir tikrinanti papildomą informaciją apie protesto prie Seimo ir neramumų neteisėtų migrantų sulaikymo vietoje Rūdninkuose aplinkybes bei galimą šių įvykių koordinavimą, sąsajas tarp asmenų, dalyvaujančių pastarojo meto protestuose. 

Žvalgybos institucija teigia surinktą informaciją, taip pat ir apie įtampą visuomenėje galinčius sukelti veiksnius, tarp jų – ir susijusius su skiepijimo procesais bei kitais pandemijos suvaldymo veiksmais, nuolat teikiantis sprendimų priėmėjams ir kompetentingoms institucijoms.  

„VSD kol kas nėra fiksavęs įrodymais pagrindžiamo užsienio šalių veikimo pastarojo meto protestuose, tačiau juose aktyviai dalyvauja už antivalstybinę veiklą nuteisti ir antilietuviškos retorikos nevengiantys asmenys bei atkartojami Lietuvai priešiški Rusijos ir Baltarusijos naratyvai. Įgarsinti protestuose Lietuvoje, jie vėl tiražuojami minėtų šalių žiniasklaidoje“, – teigia departamentas.

VSD pažymi, kad priešiškos užsienio valstybės gali būti suinteresuotos nuotaikų radikalizavimu Lietuvos visuomenėje bei priešpriešos eskalavimu.

„Neramumai visuomenėje ir jos grupių susidūrimai su teisėsauga gali būti išnaudojami siekiant susilpninti Lietuvos gebėjimus įgyvendinti paramą demokratiniams procesams kaimynystėje“, – teigia VSD.

Departamentas taip pat atkreipia dėmesį, kad, kaip parodė pastarieji įvykiai prie Seimo, neatsakingos manipuliacijos protestuotojų emocijomis gali juos paskatinti radikaliems veiksmams. 

Kai kuriuos įtariamuosius dėl riaušių prie Seimo bus prašoma suimti – prokuroras

Vilniaus apygardos prokuratūra ketina kreiptis į teismą dėl dalies įtariamųjų riaušių prie Seimo organizavimo suėmimo. 

„Taip, dėl kažkiek žmonių suėmimo kreipsimės. Sprendžiama dar, atsižvelgiant į situaciją, asmenybes, bus įvertinta. Kreipsimės dėl tų, kurie aršiai reiškėsi“, – BNS trečiadienį sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo vyriausiasis prokuroras Nėrijus Puškorius.

Jo vadovaujamo skyriaus prokurorai kontroliuoja ikiteisminį tyrimą dėl riaušių prie Seimo.

Pasak prokuroro, į teismą turbūt bus kreipiamasi ketvirtadienį.

N. Puškoriaus teigimu, iš 26 prie Seimo sulaikytų asmenų kol kas niekas nėra paleistas iš areštinės.

„Vyksta intensyvus darbas, kiekvieną minutę gaunami ir pildomi duomenys“, – sakė N. Puškorius.

Per riaušes prie Seimo antradienio vakarą buvo sužeista 18 pareigūnų – 12 policininkų ir šeši Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Be to, per riaušes prie Seimo suniokotos aštuonios transporto priemonės.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla neatmeta, kad sulaikytųjų vykstant ikiteisminiam tyrimui daugės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. ar bus suimtas tas, kuris nufilmuotas akmenis mėtantis? Taip įdomiai mėtantis, kad arčiau esantys gali net nepastebėti to judesio, ir akmuo metamas tam kad būtų mestas, o ne kam nors pataikyti. Kad dėl jo metimo jau būtų galima „imtis veiksmų“..Jei tokių buvo keletas po minią išsimėtę, panašu, kad jie buvo instruktuoti, KAIP veikti

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis