Patvirtinti griežti ribojimai nepasiskiepijusiems

ŠaltinisBNS

Vyriausybė nuo rugsėjo 13-osios įveda naujų ribojimų nuo koronaviruso (COVID-19) nepasiskiepijusiems žmonėms: jie galės apsipirkti tik nedidelės parduotuvėse ir vaistinėse, trumpėja jiems leidžiamų paslaugų sąrašas.

Ribojimai nebus taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgę koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys per Vyriausybės posėdį trečiadienį teigė, kad ribojimai nustatomi siekiant, jog augantis sergamumas COVID-19 netrukdytų teikti kitas sveikatos paslaugas, taip pat apsaugoti skiepytis negalinčius gyventojus.

„Sergamumas auga, lovos pildosi. (…) Šiandien rytą mes jau pasitinkame su 334 kovido lovomis“, – sakė ministras.

Premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad „šitoje bangoje mums mažiau rūpi skaičiuoti atvejų skaičių, o labiau rūpi skaičiuoti, kokios pasekmės bus sveikatos sistemai“.

Vyriausybės trečiadienį priimtu nutarimu nuo rugsėjo 13 dienos neturint galimybių paso ar neigiamo PGR testo bus apribota dauguma kontaktinių paslaugų.

Taip pat nustatyta, kad verslas galimybių pasą galės taikyti ir prieš įsigaliojant naujiems ribojimams – nuo pirmadienio. 

Nuo rugsėjo 13-osios galimybių pasui reikalingų kriterijų neatitinkantys žmonės galės apsipirkti tik parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, ir jų prekybos plotas turės būti mažesnis nei 1500 kv. metrų.

Nepasiskiepiję žmonės taip pat negalės lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Be galimybių paso trumpėja leidžiamų veiklų sąrašas: lieka tik smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, veterinarijos paslaugos, muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekose būtų galima lankytis tik knygų atsiėmimo-grąžinimo tikslais.

Tačiau Vyriausybė atsitraukė nuo ankstesnių planų nepasiskiepijusiems arba neigiamo COVID-19 testo neturintiems žmonėms uždrausti naudotis miesto ir priemiesčio viešuoju transportu ir teikti tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad siūlymo riboti naudojimąsi viešuoju transportu atsisakyta dėl sudėtingo administravimo.

„Įvertintos administracinės viešojo transporto galimybės, ir mes čia kalbame apie miesto ir priemiestinį viešąjį transportą, nekalbame apie tolimojo susisiekimo, kur yra visos techninės galimybės patikrinti žmogaus bilietą ir galimybių pasą. Miesto transporte, ypač piko laikų metu, ypač vaikams grįžtant į mokyklas, įgyvendinti tokį reikalavimą būtų administraciškai gana sudėtinga“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė premjerė.

Pagal nutarimą, asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir imuniteto neturintiems asmenims bus teikiamos pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, įskaitant testavimą.

Taip pat pasiskiepijusiems asmenims kaukės liktų rekomendacija, o teikiant paslaugas nepasiskiepijusiems jos ir toliau liktų privalomos.

Ministrų kabinetas anksčiau yra pritaręs, jog augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

24 KOMENTARAI

    • Nesvaikit dėl „fašizmo“, nes tai ir išduoda kremlišką komentaro kilmę. Lietuviai jo nenaudoja.( Amerikiečiam tai visiškai svetimas terminas.)

     • 1921-ųjų lapkričio 7–10 d. Italijoje buvo įkurta Nacionalinė fašistų partija, Benito Mussolini’s oficialiai paskelbtas duče (vadu, it. duce, jį pradėta vadinti dar 1907 metais, kai pateko į kalėjimą už visuomeninių neramumų organizavimą).

      Apie žodžio „fašismas“ kilmę, sknt, škia, o bet tačiau…

     • Rusakalbiai naudoja ir naudojo „fašizmas, fašistai“.
      Lietuviai tai suveda į vokiškąjį nacizmą, nes Musolinio jie nepajautė. Ir vartoja „naciai, nacizmas“.
      Net ir sovietmečiu rusai lietuvius vadindavo „fašistais“. ( Mi eto znajiem.)

 1. kooperuotis ir registruotis antivakseriniams autobusų vežėjams. Kurkime antivakserinius ir kitus patarnavimus. Šiaip, buvo ir anksčiau – paslaugos į namus, t.y. kirpėja ateina į namus pas susibūrusius kelis kaimynus/kaimynes. Daržovės, t.y. bulvės ir kt. ūkininkai taip pat seniai vežioja po kiemus. TUŠČIA VIETA NEBŪNA. Atkurkime privatų verslą „ARČIAU NAMŲ“

 2. Tuščios vietos nebūna. Seniai laikas atgaivinti mažų parduotuvių ir paslaugų privatų verslą. Tai tik į naudą eiliniams žmonėms.

 3. Valstybė yra kaip šeima. Valdantieji kaip tėvas ir motina. Tėvas ir motina atsakingi už savo vaikus, juos ugdo, puoselėja. Tėvas ir motina stengiasi įsiklausyti į vaikų poreikius, juos myluoja, sūpuoja ir jokiu būdu neužgauna, bet rūpinasi jais. Jei vaikas klysta, tėvas ir motina stengiasi kalbėtis ir išaiškinti, kame yra problema. Gerai žinoma, kas šiais laikais nutinka, jeigu tėvas ir motina nesirūpina vaikais. Vaikų teisės, psichologai, n specialistai… Tuomet tėvai netenka vaikų, arba vaikai netenka tėvų. Vaikai tampa našlaičiais, tėvai už grotų… O rūpestingieji tėvai ima į rankas Bibliją ir Konstituciją ir skaito, kad nenukryptų iš kelio. Kad taisyklės lydėtų, kad vertybės tvirtėtų, tuo pačiu, vaikams tai perduotų… Keikūnams ir melagiams vaikams pasiūlys burną muilu išsiplauti, kad atsimintų, bet ir patys nemeluos ir nesikeiks, juk pavyzdį vaikams rodys… Ir girdės faraonas tą balsą: ,,Paleisk savo sveiką tautą, nes prasivėrusi jūra įklampins amžiams!“. Tai kaip ten su valstybe?

  • Klounada, kokia dar seima? Kiekvienas uz save, ir sukasi savo uzdarame rate, tevas vienas, o cia po kiekvienu rinkimu naujas. Lyg motina paleistuve butu.

 4. Kas mūsų tautos „Mozė“, gal br. Paulius? O kiti mus apleido, t.y. svetimi mes jiems, patys tirta iš baimės ir pataikauja valdžiai. Žiū… tuoj pritars be „gėdos paso“ neleis ateiti į bažnyčią. Tačiau, žinau, kad viskas Dievo valioje. Tad telieka vienintelė viltis – Jėzus Kristus.

  • Tikrai, turime pasikliauti Dievu ir laikytis Jo nurodymų, kurie absoliučiai priešingi dabartinės valdžios potvarkiams. Sutryptas pirmas ir pagrindinis Meilės įsakymas. Kurie pamiršot, atsiverskit katekizmą. Tai aktualu ir ganytojams, ir avelėms. Tik ganytojai galėtų mus stiprinti ir vesti Dievo taku, užuot nuolankiai paklusę valdžios demagogijai. Kas tarnauja šio pasaulio kunigaikščiui, tas nusigręžia nuo Dievo.

 5. Tik Jėzuje mūsu viltis! Griškime prie Dievo ir šaukimės Jo pagalbos! Malda geriausias vaistas ir ginklas nuo visko. 🙏🏻❤

 6. Tokios valdzios net priesui nepalinketum! Vilniskiai, ypac tie, kuriu pilnos kisenes, palaiko valdzios nesamones, o likusi nuskurdusi Lietuva nesugeba pasipriesinti vis grieztesniems ribojimams ir didejanciai diskriminacijai. Kodel tokiu nesamoniu, ka sugalvoja Simonyte&Co. nera Europoje? Cia turbut ne akmenys lektu (nepritariu smurtui), bet degtu policijos masinos. Turbut ne vienas stebite,kas vyksta Prancuzijoje, Vokietijoje ir kitur. Simonytes&Co. logika: mazesniame plote tikimybe apsikresti virusu didesne, bet neskiepytieji tik mazose parduotuvese tures teise apsipirkti; miesto, priemestiniame transporte-neapsikresite, o tolimojo-taip (nes tik cia bus tikrinamas galimybiu pasas ir testai); pasiskiepije gales nenesioti kaukiu, nors jie gali lygiai taip pat gali apkresti ir apsikresti virusu kaip ir neskiepytieji-cia 100% diskriminacija! Ei, teisininkai, darykite, pagaliau, ka nors, kad suvaldyti sia anarchistu gauja.

 7. Negalima, uždrausime… beprotnamy gyvenam… Savižudybės yra tikroji pandemija mūsų šalyje…
  Kiek mūsų valdžia investuoja į savo piliečių psichinės sveikatos gerinimą?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis