Valdas Vižinis. Subrendo dar vieno „politinio kioskelio“ savininkas

ŠaltinisFacebook

Pats terminas „politinis kioskelis“ priklauso Arvydui Juozaičiui, taikliai apibūdinantis „atsijungusių“ nuo „motininių“ partijų ar šiaip nusprendusių eiti į politiką asmenų „SUSIBĖGIMO būti valdžioje ar imti valdžią“ galimybes veikti.

Gerai atsimenu, kad jau po pirmos „galvą nuskraidinančios“ sėkmės 2016 m. , praėjus keliems metams jau iš įvairių šaltinių girdėjau apie ketinimus burtis apie Skvernelį, kurti naują partiją, kurioje užveiktų „sėkmės džentelmenai“ – valstiečių partijos nariai, atsiradę Seime kaip Skvernelio įtakos žmonės, būnant „valstiečių“ viduje užnešti rinkėjų valios bangos į politinės veiklos viršūnes.

Po to – „velniškai“ intensyvus Ramūno Karbauskio demonizavimas. Partija šiek tiek nuiro, lyg nuo megztinio apačios nutemptas siūlas. Bet puolimą atlaikė, kadenciją (išskyrus kelis sprendimus, kuriuos, atsižvelgdami į žmonių protestus, skubėjo taisyti) baigė be didelių praradimų ir net labai nedaug trūko iki valdžios paėmimo 2020.

Tačiau politinės pasakos visada turi pabaigą ir dabar jau ryškios tendencijas, kurios užkoduotos 2016. m. buriant „valstiečių“ sąrašą ir iš atsitiktinių žmonių.

Dabartinis opozicijos lyderis, laikęsis nuo „valstiečių“ pabrėžtinai atskirai, savo politines ambicijas tenkino rinkdamasis nuo partijos jam padėto po nosimi „padėklo“ – premjero, kandidato į prezidentus ir po tokių aukštumų opozicijos lyderio vieta jam atrodo gana gailiai. Tai pirmoji priežastis.

Antroji – po eilės į „valstiečių“ gretas subėgusių „atsitiktinių“, buvusių Skvernelio atrama partijoje, pasitraukimo, S. Skvernelis nebeteko galios pačioje partijoje, todėl politinės veiklos perspektyva miglota.

kas dabar pasakys, kam geriau… Skverneliui minus „valstiečiai“ ar „valstiečiams“ minus Skverneliui

Ir kol politinės reputacijos galia iki galo neprarasta… netrukus rinkėjų laukia anokia čia sensacija.

Ta frakcija bus. Nenoriu nieko blogo apie Rimą Baškienę rašyti, gerbiu ją – tas darinys gimsta iš jo sudarytojų silpnumo, tikintis pakeisti asmeninę politinę perspektyvą, ir veiks kaip ir nori parlamentarė – „dirbs visai Lietuvai“, kas išvertus į buitinę kalbą, taikysis prie aplinkybių, bus geri ir tiems, ir tiems.

Neginčijamas faktas – gerokai palengvinama konservatorių dalia. Nesant galingos opozicijos atoveiksmio, jų „beprotiškų“ sprendimų priėmimo galimybės didėja.

Saulius Skvernelis – pagrindinė Garliavos problemos sprendimo „jėga“ figūra, vėliau būdamas premjeru tos istorijos „bendrininkus“ laikęs po savo „skvernu“ – užtikrinęs valdininkiškose tarnybose saugumą, kai kuriems karjerą.

Ir tai vienintelė asmenybė, dėl kurios man „valstiečiai“ neatrodė patrauklūs ir kas dabar pasakys, kam geriau… Skverneliui minus „valstiečiai“ ar „valstiečiams“ minus Skverneliui.

„Valstiečiai“ visada turėjo savo rinkėją, gausino jį, dabartiniam opozicijos lyderiui aiškiai siunčiant „nepriklausau valstiečiams“ politinius ženklus. Todėl kažkokios politinės „tragedijos“ valstiečių simpatikai įžvelgti neturėtų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Skvernelis atidave vilniaus centre vienuolyno pastata lenkams, nors vilnius buvo anuomet lenku okupuotas, todel lenkai neturi teisiu i restitucija, bet jis ir isiteikinejo lenkams, pasirase tarptautini migracijoa pakta, ivede kvota LGBT vyriausybes rumuose, etc. jo korta musta.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis