REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Valdantieji teigia sieksiantys didesnio skaidrumo

ŠaltinisBNS

Savaitgalį susitikę valdančiosios koalicijos, kurią sudaro Laisvės partija, Liberalų Sąjūdis ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, lyderiai nutarė paspartinti įstatymų, skirtų savivaldybių tarybų veiklos išlaidų skaidrumui padidinti, rengimą.

Kaip pirmadienį pranešė konservatorių komunikacija, koalicijos lyderiai taip pat įsipareigojo siekti projektus dėl skaidrumo didinimo „pateikti svarstymui Seime artimiausiu įmanomu metu ir priimti ne vėliau kaip iki šios sesijos pabaigos“. 

Taip pat pasitarimo metu buvo aptarta TS-LKD pristatyta iniciatyva dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo, didžiausią skaičių parlamentarų turinčios partijos atstovai informavo, kad sieks telkti platų palaikymą dėl tokių rinkimų paskelbimo. 

„Atsižvelgiant į tai, kad tokiam sprendimui priimti reikalinga ne mažesnė kaip 85 balsų Seimo dauguma, sutarta, kad TS-LKD atstovai jau kitą savaitę, inicijuos platesnę diskusiją, kurioje kvies ir opozicinių parlamento partijų atstovus“, – teigiama pranešime.

Nurodoma, jog konservatorių atstovai ir premjerė Ingrida Šimonytė koalicijos partneriams taip pat patvirtino savo paskelbtą poziciją, kad tuo atveju jei Seimas nepalaikytų pirmalaikių rinkimų paskelbimo, I. Šimonytė po NATO viršūnių susitikimo ketintų teikti savo atsistatydinimą. 

TS-LKD prezidiumas praėjusią savaitę pasiūlė inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą. Jei ši iniciatyva nesulauktų palaikymo, siūloma svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Toks siūlymas priimtas siekiant spręsti dėl savivaldos politikų neskaidriai naudojamų lėšų besiformuojančią politinę krizę. 

TS-LKD prezidiumas sukviestas po to, kai švietimo, mokslo ir sporto ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė premjerei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, visuomenėje kilus abejonėms dėl 2019–2020 metais jos, kaip Kauno miesto savivaldybės tarybos narės, panaudotų 13,8 tūkst. eurų skaidrumo.

Premjerė dar nėra atsakiusi, ar tenkins šį pareiškimą. Iki šiol Vyriausybės vadovė keliskart pakartojo pasitikinti ministre.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo ruožtu yra paraginęs trauktis iš pareigų tris ministrus – be švietimo ministrės, dar kultūros ir finansų ministrus, nes jie taip pat būdami Kauno tarybos nariai naudojo lėšas, kurių dabar negali pagrįsti.

Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamentas nereikalauja iš politikų pateikti čekius, kam konkrečiai jie išleido avansu skiriamas išmokas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte