V. Orbanas šaukia referendumą dėl įstatymo, draudžiančio homoseksualumo propagavimą tarp nepilnamečių

ŠaltinisBNS

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė, kad bus rengiamas referendumas siekiant įvertinti piliečių paramą prieštaringai vertinamam įstatymui dėl LGBTQ, po to, kai Europos Komisija dėl šio teisės akto ėmėsi teisinių veiksmų prieš Budapeštą.

„Briuselis pastarosiomis savaitėmis akivaizdžiai užsipuolė Vengriją dėl šio įstatymo“, – sakė V. Orbanas savo „Facebook“ puslapyje paskelbtame vaizdo įraše, kalbėdamas apie teisės aktą, draudžiantį homoseksualumo „propagavimą“ tarp nepilnamečių.

Europos Komisija praėjusią savaitę pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Vengrijos konservatyvią vyriausybę, reaguodama į šį įstatymą.

Pasak EK, jis pažeidžia Europos Sąjungos taisykles dėl teisių į išraiškos laisvę, dėl laisvos prekybos ir paslaugų teikimo.

V. Orbano kanceliarijos vadovas Gergely Gulyasas (Gergejas Guliašas) praėjusią savaitę pareiškė, kad minimas teisės aktas liečia tik nacionalinę jurisdikciją, kurioje ES „aiškiai neturi jokio žodžio“, ir kad EK argumentai pradėti pažeidimo procedūrą Budapešto atžvilgiu yra „labiau politiniai nei teisiniai“.

EK argumentai pradėti pažeidimo procedūrą Budapešto atžvilgiu yra labiau politiniai nei teisiniai

„Pavyzdžiui, nematome jokių prekybos laisvės pažeidimų, tai absurdiški dalykai,.. visiškai neįtikinantys argumentai“, – žurnalistams sakė G. Gulyasas.

Vengrijos vadinamasis kovos su pedofilija įstatymas įsigaliojo anksčiau šį mėnesį, nepaisant Briuselio perspėjimų.

V. Orbano valdančiosios partijos „Fidesz“ inicijuotu įstatymu iš pradžių buvo siekta sugriežtinti bausmes už vaikų išnaudojimą, tačiau oponentai teigia, kad jame pedofilija supinama su homoseksualumu ir stigmatizuojama LGBT bendruomenė.

Vėliau į tą teisės aktą įtrauktais pakeitimais uždraustas homoseksualumo ir lyties keitimo „propagavimas“ jaunesniems nei 18 metų žmonėms; jame sakoma, kad tik vyriausybės patvirtintiems instruktoriams leidžiama vesti lytinio švietimo pamokas mokyklose, taip pat taikomi apribojimai žiniasklaidos turiniui ir reklamai, kurie gali paveikti nepilnamečius.

EK pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) kiek anksčiau perspėjo, kad ES gali pasinaudoti „visomis turimomis galiomis“, kad priverstų Vengriją panaikinti ar pakeisti tą įstatymą.

„Europa neleis stigmatizuoti mūsų visuomenės dalių – ar tai būtų daroma dėl to, ką jie myli, ar dėl jų amžiaus, tautybės, politinių pažiūrų arba religinių įsitikinimų“, – sakoma U. von der Leyen pranešime.

Kaip „sutarčių sergėtoja“ EK gali pradėti pažeidimo procedūras prieš valstybes nares. Tokią procedūrą sudaro keli žingsniai ir ji gali užsitęsti kelerius metus, tačiau galiausiai šaliai gali būti iškelta byla Europos Teisingumo Teisme, o vėliau – grėsti finansinės nuobaudos.

Vengrija turi per du mėnesius atsakyti į formalų EK pranešimą apie veiksmus, o paskui Briuselis galėtų imtis tolesnių priemonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Manau, jei atsirastų nauja rimta politinė jėga su tvirtu stuburu stovinti už tradicinę pasaulėžiūrą, jai būtų puikus šansas kilti ir vystytis. Viena iš tokių gali būti ir Nacionalinis susivienijimas.

    • pritariu. Atėjo laikas naujai politinei jėgai. Tiktų ir Nacionalinis Susivienijimas, tiktų ir Krikščionių sąjunga. Jei jos abi susivienytų, gautų dar daugiau balsų rinkimuose, nes konsoliduotų balsus. Dar jeigu krikdemai atsiskirtų nuo TS, politinė dėlionė pasikeistų itin ryškiai !!!
      Jiems alternatyva (kalbant apie šeimos išsaugojimą) – valstiečiai. Bet tai specifin4, papildomų savų interesų turinti partija, todėl ji gali pasiimti balsus tik tada, jei nesusidarys dar stipresnė konkuruojanti jėga, apie kurią kalbėjau pradžioje.
      Dabar – tų partijų lyderių puikybės ir nuolankumo santykio metas. Bijau, kad nesusitars, o mes liksime vėl su geriausiu iš blogiausių – valstiečiais… Daugiau krikščioniui nebėra už ką balsuoti.

  2. Pagal Lisabonos sutartį šeimos politika yra atskirų šalių reikalas. Puolimas, kitaip neįvardinčiau, kurį vykdo ES institucijos – prisiminkime 16-os EU valstybių lyderių pasirašytą laišką (neva LGBT asmenų teisių gynimo palaikymui). Kokios šalys nepasirašė šio laiško: Austrija, Bulgarija, Čekija, Kroatija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija, Portugalija. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda t.p. atsisakė pasirašyti. Turime telktis ir kartu su Lenkija ir Vengrija kovoti prieš šį XXIa. marą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis