Užsienio kino kūrėjų darbuose Vilnius virsta ir Švedija, ir Norvegija

ŠaltinisBNS

Vilniaus mieste prasideda dviejų „Netflix“ serialų filmavimo darbai, prie kurių dirba švedų ir lietuvių komandos. Be to, filmuojamas norvegų serialas „Laimės šalis“, paremtas tikrais faktais apie naftos gavybos pradžią ir vystymą Norvegijoje. Dėl suplanuotų darbų bus eismo apribojimų.

Pernai lapkritį, po sėkmingos detektyvinio serialo „Jaunasis Valanderis“ (orig. Young Wallander) premjeros, „Netflix“ paskelbė kursiantys antrąjį sezoną. Neilgai trukus Vilniuje prasidėjo intensyvūs paruošiamieji darbai. 

Primename, kad 2019 m. JAV, Jungtinės Karalystės, Švedijos ir Lietuvos kino kūrėjai filmavo 6 dalių serialą, kurio herojus – kultinis personažas detektyvas Kurtas Valanderis. TV serialas kuriamas pagal švedų rašytojo Henningo Mankellio novelių bestselerį.  Pirmąsias sezono serijas kūrėjai intensyviai filmavo Šeškinėje, kuri „virto“ Malmės miestu, šį kartą serialo kūrimas suplanuotas ne tik Šeškinėje, bet ir Fabijoniškėse bei Senamiestyje, kur bus filmuojamos svarbiausios ir sudėtingiausios antrojo sezono scenos.

Šiais metais tęsiasi ir pernai Vilniuje pradėto filmuoti „Netflix“ „Clark“ serialo darbai. Seriale pasakojama realaus veikėjo – Clarko Odertho Olofssono gyvenimo istorija. Po šio nusikaltėlio įvykdyto nusikaltimo, atsirado Stokholmo sindromo pavadinimas, naudojamas visame pasaulyje. Tai  – psichologinis reiškinys, kai pagrobimo metu įkaitai (aukos) ima jausti teigiamus jausmus, tokius kaip savanorišką paklusnumą, pagarbą, meilę jų pagrobėjams, nepaisydami to, kad pagrobimo metu yra pavojus jų gyvybei ar sveikatai. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis