Ukrainoje kovoja imperijos – Pranciškus

ŠaltinisVATICAN NEWS

Apkalbos yra klastinga liga, ardo šeimas, sako popiežius interviu šveicarų radijui ir televizijai RSI. Popiežiavimo jubiliejaus proga įrašytas pokalbis bus transliuojamas sukakties išvakarėse, kovo 12 d.

Popiežiaus prašyta pasidalyti mintimis apie pontifikato prioritetus, karą Ukrainoje, Europą, santykius su jo pirmtaku Benediktu XVI, kuris lydėjo Pranciškų kaip popiežius emeritas, apie Bažnyčią, apimančią visus, ir kitomis temomis.

Pranciškus prisipažino, kad jam buvo nejauku sėstis į neįgaliojo vėžimėlį. O koks bus pomirtinis gyvenimas jis neįsivaizduoja – teprašo Švč. M. Marijos, kad būtų šalia.

Pranciškus prisipažino, kad jaučia senatvę, senka jėgos, kelio bėda buvo kaip pažeminimas, bet dabar sąnario būklė gerėja. Jis nežada trauktis iš pareigų, tačiau pasidalijo, kokiomis sąlygomis sutiktų tai daryti: dėl išsisėmimo, trukdančio aiškiai matyti, kas yra kas, aiškumo trūkumo situacijoms vertinti. Galbūt ir dėl fizinės būklės problemų.

Visus apimanti Bažnyčia reiškia, kad nė vienas nėra atmetamas. Kviestiniams svečiams neatėjus, Jėzus įsakė eiti į kryžkeles ir į puotą kviesti visus praeivius, visus – ligonius, gerus, blogus, mažus ir didelius, turtingus ir vargšus. Privalome atminti, kad Bažnyčia yra namai ne kai kam – Bažnyčia nėra išranki. Šventąją ir ištikimąją Dievo tautą sudaro visi. Vargstantieji yra Jėzaus pamiltieji, bet Jėzus neatmeta ir turtingųjų, pažymėjo Romos vyskupas.

Kalbėdamas apie karą Ukrainoje ir pakartojęs, kad vyksta pasaulinis karas, popiežius sakė, jog šiandien niekas negali paneigti, kad tai nėra pasaulinis karas. Įsivėlė visos didžiosios galybės. Ukraina yra kovos laukas. Ten kovoja visi. Tai imperialistiniai interesai, ne vien Rusijos imperijos, bet ir kitų imperijų. Būtent imperijos į antrą vietą nustumia tautas, sakė popiežius.

Netikiu šventais karais, pažymėjo popiežius.

Jis pakartojo, kad Ukrainoje išbandomi ginklai, jais prekiaujama: pradedamas karas, parduodami ginklai, išbandomi nauji. Jei metams būtų nutraukta ginklų gamyba, būtų išspręsta bado pasaulyje problema, pridūrė popiežius, paminėdamas ir kitus pasaulyje vystančius karus bei nuo jų kenčiančius žmones – Jemene, Sirijoje, taip pat Mianmaro rohinjus.

Kam reikia šių kentėjimų? Karuose nėra Dievo dvasios. Netikiu šventais karais, pažymėjo popiežius.

Savo pirmtaką Benediktą XVI, mirusį gruodžio 31 d., Pranciškus pavadino Dievo žmogumi ir papasakojo, kad prieš mirtį jį lankė, tačiau jis jau vos įstengė kalbėti. Emeritas buvo šviesaus proto, uždavė klausimų, teiravosi, kaip sekasi, kokios problemos, apie viską buvo informuotas. Prašydavau patarimų, jis pasidalydavo savo nuomone noriai, išmintingai. Benediktas XVI buvo geras Dievo žmogus. Jį labai gerbiu.

Ką popiežius mano apie Europą? Pranciškus atkreipė dėmesį, kad šiuo metu yra daug jaunų politikų – premjerų, ministrų. Jiems sakau: kalbėkitės tarpusavyje! Vieni kairieji, kiti dešinieji, tačiau tiek vieni, tiek kiti esate jauni, galite šnekėtis. Dabar metas jauniems žmonėms kalbėtis!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. Komunistas is argentinos nekencia vakaru valstybiu, vadina imperija. Bet ukraina gi kovoja ne uz imperija, bet uz savo laisve, o vakaru salys jai padeda. galvoje jam ideologine kose

  2. šv. tėvas Pranciškus yra teisus. Šis, kaip ir kiti karai akivaizdu, kad yra globalistų imperialistiniai interesai. Ne be tie laikai, kad nebūtų atskleista, ką norima nuslėpti. Džiaugiuosi, kad atėjo tas laikas, kad melas yra ne be paslepiamas. Klausimas tik toks ar rasis dauguma tų, kuriems melas ne be pakeliui?

  3. Povilo Gylio fb įdėtą postą, apie „… karo kurstytojų bei ideologinių fanatikų, kabalistų užvaldytos organizacijos- iš JAV Demokratų partijos“.

  4. Kas užpuolė Ukrainą.Kas?Prie ko čia imperialistai.?Ukraina ginasi.Man tos kalbos ,kad reikia karą kuo greičiau nutraukti ,reikia nebeteikti ginklų ir t.t. Iš tų kalbų galima suprasti .:Reikia Ukrainą “perleisti rusijai .“Tai būtų kai kam gerai ,Gal užsičiauptų.Aišku karas labai blogai ,bet kas jų sukėlė ?O popiežius tai iš vis nukvakęs .

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte