Austrijos bažnyčioje eksponuojamas kiaulės širdies paveikslas

Prieštaringai katalikų vertinamas Insbruko (Austrija) vyskupas Hermannas Glettleris (Hermanas Gletleris) ir toliau erzina Tirolio žemės katalikus.

Vyskupas vienoje Insbruko bažnyčioje jis leido pakabinti didžiulį ir impozantišką, negabaritinio dydžio, gavėnios laikui skirtą altoriaus paveikslą, vaizduojantį kiaulės širdį, įspraustą į prezervatyvą.

Insbruko vyskupas, kuris studijavo ne tik teologiją, bet ir meno istoriją, yra ir  vyskupijos meno komisijos narys. Jis laikomas bene realiausiu kandidatu tapti naujuoju Vienos arkivyskupu, nes to, pasak šaltinių, norėtų kardinolas Christophas Schönbornas (Kristofas Šionbornas).

Tačiau savo naująja menine instaliacija vyskupas masiškai piktina Tirolio žemės katalikus. Paveikslu vyskupas norėjęs gavėnios laikotarpiui uždengti altorių. Vyskupijos kurija, į diskusijas sukėlusį paveikslą, ragina žvelgti kaip į „meno kūrinį“. „Pažvelkite į tai jautriu žvilgsniu“ – rašoma kurijos pranešime. „Jis sutelkia ir skleidžia pasitikėjimą bei kartu stebina“.

Pats vyskupas H. Gletleris altoriaus paveikslą komentuoja taip: „Bažnyčios erdvę apimantis širdies paveikslas jokiu būdu nėra Jėzaus Širdies paveikslas. Tačiau jis ragina mus sąmoningai prisiminti, kad esame pernelyg pripratę prie daugybės Jėzaus Širdies paveikslų, kuriuos turime Tirolio bažnyčiose ir nebematome jų grožio ir gelmės“.

Vyskupas H. Gletleris ir kitose Tirolio žemės bažnyčiose leido eksponuoti abejotinos vertės meno objektus. Taip Insbruko katedroje atsirado prieštaringai vertinamo menininko Christiano Eisenbergo (Christiano Aizenbergo) piramidė iš trijų viršdimensinio dydžio kulkosvaidžių, kurie stiebiasi 7 metrus į aukštį užimdami katedros erdvę. Šalia altoriaus – kitas objektas – „vyskupo lazda“ iš kiaušinių lukštų.

Vyskupas H. Gletleris laikomas itin draugišku LGBTQ bendruomenei, ir tai jis dažnai pabrėžia savo kalbose. 2022 m. jis Insbruko universiteto bažnyčioje pristatė vieno LGBTQ menininko gavėnios laikui skirto altoriaus paveikslą. Kilus pasipiktinimui vyskupas ir toliau gynė tokį „meną“. Vyskupas solidarizuojasi su radikaliu klimato aktyvistų judėjimu „Fridays for Future“, taip pat buvo aktyvus skiepų prieš Covid-19 šalininkas ir nedviprasmiškai ragino įvesti Austrijoje privalomą skiepijimąsi.

2022 m. Insbruko vyskupas sulaukė savo veiklos įvertinimo, – 2021 m. jo vyskupijoje buvo didžiausias apostazių skaičius šalyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

14 KOMENTARAI

 1. Lauk varyt tokį vyskupą.

  Stogai kunigams važinėja su savo „meno instaliacijomis“ ne tik Lietuvoje.
  Melstis už juos daugiau turime. Bet ir atsakingų pareigų reikia nesuteikti tokiema, jeigu jaučiasi daugiau „menininkas“ norintis save skelbti ir eksponuoti, negu dvasininkas, pašauktas skelbti Viešpatį Jėzų Kristų ir rūpintis žmonių išganymų.

 2. Lietuvoj tokio meno irgi pasitaiko.
  Gaila, kad reakcija tokia, jog tikrai einam “tuštėjimo meto” kryptimi.
  Turinio ir formos prasme.
  Ko stebėtis čia ar džiaugtis ar piktintintis?
  Panašūs į vakariečius daromės, bent jau cirkais bažnyčiose ir mes.

 3. Lietuvoj tokio meno irgi pasitaiko.
  Gaila, kad reakcija tokia, jog tikrai einam “tuštėjimo meto” kryptimi.
  Turinio ir formos prasme.
  Ko stebėtis čia ar džiaugtis ar piktintintis?
  Panašūs į vakariečius daromės, bent jau cirkais bažnyčiose ir mes.

 4. Trumpai drūtai:kokia dvasia gyvena, tokį meną kuria ir rodo. Juk tai atviras satanizmas. Ir nėra apie ką čia postringauti. Šėtonas dirba savo darbą.

 5. Dėti kiaulės širdies atvaizdą Bažnyčioje – tikrų tikriausia šventvagystė, toks ,,vyskupas“ turi būti nedelsiant pašalintas iš vyskupo pareigų. ir dar Gavėnios metu! Apskritai visose germaniškojo kamieno šalyse – Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje – su vazduojamuoju menu yra visai prastai. Tiesiog šiole šalyse nėra tokių vaizduojamojo meno tradicijų kaip Italijoje, Ispanijoje, Niderlanduose, Prancūzijoje, Belgijoje. Gilių vaizduojamojo meno tradicijų nėra ir Skandinavijoje bei D.Britainijoje, ir nors pasaulietiniuose eksperimentuose ten pasitaiko tikrai keistų dalykų, bet Dievo namuose – nors iš tikrųjų Dievo namai yra visas pasaulis – iki tokių absurdų šiaurietiško mentaliteto šalyse nenupuolama, ir taip tikrai nebūtų padryta katalikiškiausioje Pietryčių Azijos šalyje – Filipinuose.

 6. Šėtonistas ar masonas nori sugriauti tikėjimą iš vidaus. Senai reikėjo išmesti iš tarnybos (suspenduoti). Tokie ir prisišauks Dievo Teisingumo, jeigu mes neatsiprasysim.

 7. šiaip jau, čia netgi nėra menas, nors dabartiniame kontekste mIAmininkai menu laiko bet ką. o medijos tą energingai tiražuoja. bet čia yra akivaizdi provokacija, tik keista, kad tą daro pats bažnyčios tarnas. gal tik jis nėra iš tikrųjų jos tarnas, o kažkieno kito?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte