Turtuolio „Amazon“ vadovo aukojimo pažadai – tik viešieji ryšiai?

Galbūt „Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas (Džefas Bezosas) yra vienas turtingiausių pasaulio žmonių, tačiau jis nėra žinomas dėl savo milijardinių aukų ir filantropinių pastangų, kaip Billas Gatesas (Bilas Gietsas) ir Markas Zuckerbergas (Markas Zakerbergas).

Nors jo buvusi žmona pasirašė „Giving Pledge“ (liet. Dovanojimo pažadą), kurio dalyviai pasižada per gyvenimą arba testamentu atiduoti daugiau nei pusę savo turto, turtuolis dar nėra to padaręs.

„Amazon“ įkūrėjas ir ketvirtas pagal turtingumą pasaulyje, daugelį metų buvęs tarp pasaulio milijardierių, viešai kol kas dar neįsipareigojęs atiduoti savo turto, visgi neseniai pareiškė, kad didžiąją dalį savo 123 mlrd. dolerių (118 mlrd. eurų) vertės turto ketina atiduoti dar būdamas gyvas, tačiau žiniasklaidos atstovai tai vadina eiliniais viešaisiais ryšiais.

„Taip, tikrai taip“, – CNN sakė J. Bezosas, paklaustas, ar planuoja atiduoti didžiąją dalį savo turto.

„The Giving Pledge“

2010 m. rugpjūtį milijardieriai Warrenas Buffettas (Vorenas Bafetas), Melinda French Gates (Melinda Frenč Geits) ir Billas Gatesas (Bilas Geitsas) sukūrė judėjimą „The Giving Pledge“, kuriame 40 turtingiausių Amerikos žmonių įsipareigojo didžiąją dalį savo turto skirti kai kurioms opiausioms visuomenės problemoms spręsti.

Vėliau šį pasižadėjimą pasirašė daugybė itin turtingų verslo lyderių visame pasaulyje, tarp jų ir buvusi J. Bezoso žmona MacKenzie Scott (Makenzi Skot), kuri ne pelno siekiančioms organizacijoms jau išdalijo 14,4 mlrd. dolerių (beveik 14 mlrd. eurų), o jos turtas šiuo metu siekia beveik 30 mlrd. dolerių (beveik 29 mlrd. eurų).

„Kiekvienas iš mūsų turime dovanų, kurias galime pasiūlyti dėl begalės įtakų ir laimingų atsitiktinumų, kurių niekada iki galo nesuprasime, – rašė ji savo 2019 m. pasižadėjimo laiške. – Be bet kokio turto, kurį manyje išugdė gyvenimas, turiu neproporcingai daug pinigų, kuriais galiu pasidalyti. Mano požiūris į filantropiją ir toliau bus apgalvotas. Tam reikės laiko, pastangų ir rūpesčio. Tačiau aš nelauksiu. Ir darysiu tai tol, kol seifas bus tuščias“.

Reaguodama į naująjį „Amazon“ įkūrėjo pranešimą, „The Chronicle of Philanthropy“ redaktorė Stacy Palmer (Steisi Palmer) laikraščiui „The New York Times“ sakė, kad tai buvo labai svarbus pareiškimas.

„Tai labai svarbus pareiškimas ne tik dėl jo (J. Bezoso, – red. past.) turimo turto, bet ir dėl to, kad jis iš tiesų gali turėti įtakos tam, ką nuspręs daryti kiti“, – sakė ji.

Šeštadienį J. Bezoso pareiškimą iš dalies nustelbė vėliau pirmadienį paskelbtas pranešimas, kad „Amazon“ greitai atleis apie 10 tūkst. žmonių. Todėl turtuolio aukojimo pažadai žiniasklaidoje vadinami tik eiline savireklama ir sulaukė kritikos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte