Bažnyčios vienybė – „tikrai nelengva užduotis“, sako Vokietijos vyskupų vadovas

Tebesitęsiant įtampai dėl Vokietijos Sinodinio kelio, Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas pirmadienį Vatikane pareiškė, kad Katalikų Bažnyčios vienybė ir atsinaujinimas yra „tikrai nelengva užduotis“.

Šį pirmadienį, lapkričio 14 d., Vokietijos vyskupai pradėjo savo penkių dienų ad limina vizitą, kurį vidutiniškai kas penkerius metus Romoje turi atlikti visi pasaulio katalikų vadovai.

Tądien švęsdamas Mišias Šv. Petro bazilikoje Limburgo vyskupas Georgas Bätzingas (Georgas Bėcingas) paskelbė, kad Vokietijos vyskupai šią savaitę per savo ad limina vizitą Romoje „atvirai ir sąžiningai nagrinės“ prieštaringai vertinamo proceso temas.

Kiekvienas vyskupas privalo atvykti pas popiežių vizito ad limina apostolorum, kad pateiktų naujausią informaciją apie savo vyskupijos būklę.

Vokietijos vyskupų konferencijos duomenimis, šią savaitę į Romą vizito, kuris baigsis lapkričio 18 d., atvyko šešiasdešimt trys Vokietijos vyskupai.

G. Bätzingas pirmadienį sakytoje homilijoje pareiškė: „Išsaugoti vienybę ir kartu sudaryti sąlygas atsivertimui ir atsinaujinimui – tai tikrai nelengva užduotis mūsų Bažnyčiai šiandien“.

Keletas Vokietijos vyskupų pastarosiomis savaitėmis buvo pastebėti Romoje, akivaizdžiai besistengiantys surengti pokalbius apie šį prieštaringai vertinamą procesą.

Prieš vizitą savo vyskupijos interneto svetainėje paskelbtame interviu G. Bätzingas sakė manąs, kad „neatsitiktinai mes, vyskupai, dabar esame pakviesti į Romą“.

Vokiečių vyskupas teigė, kad Romoje „labai trūksta supratimo apie mūsų procesą“.

„Todėl esu labai dėkingas, kad tikrai turime daug laiko kartu pasikalbėti. Tai tikra galimybė“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte