Tuniso prezidentas kovai su Covid-19 pasitelkė kariuomenę

ŠaltinisBNS

Tuniso prezidentas Kaisas Saiedas (Kaisas Sajedas) trečiadienį pavedė kariuomenei perimti nacionalinio atsako į COVID-19 pandemiją valdymą, šaliai grumiantis su vienu didžiausių koronaviruso protrūkių Afrikoje.

Už šią užduotį dabar bus atsakinga kariuomenės sveikatos apsaugos tarnyba, per regioninę televiziją „al Arabiya“ paskelbė valstybės vadovas.

Kariai ir kariniai medikai jau buvo atsakingi už vakcinavimą atokiose Tuniso vietovėse. Antradienį kariniai sunkvežimiai gabeno deguonį į šalies centrinius ir šiaurės vakarinius regionus, kur ligoninės buvo jo pristigusios.

Tuo metu naujas laikinasis sveikatos apsaugos ministras trečiadienį pradėjo eiti savo pareigas. Jo pirmtakas buvo atleistas dėl netikėto sprendimo pirmąkart atidaryti skiepijimo centrus visų amžiaus grupių suaugusiesiems per šią savaitę musulmonų minimą Aukojimo šventę (Id al Adha).

Tarnybos nebuvo pasirengusios tokiam sprendimui, todėl kilo sumaištis ir chaosas, į vakcinacijos centrus plūstelėjus didelėms minioms. Prezidentas „nusikaltimu“ pavadino sprendimą, skatinantį susibūrimus, kai vyriausybė kaip tik mėgina atgrasyti žmones nuo būriavimosi ir apriboti viruso plitimą.

Prezidentas „nusikaltimu“ pavadino sprendimą, skatinantį susibūrimus, kai vyriausybė kaip tik mėgina atgrasyti žmones nuo būriavimosi ir apriboti viruso plitimą.

Aukojimo šventė paprastai minima bendruomenėse rengiant pamaldas ir gausius socialinius susibūrimus, skerdžiant gyvulius ir dalijant mėsą neturtingiesiems. Šiemet Tuniso valdžia apribojo susibūrimus ir atnaujino komendanto valandą kai kuriuose regionuose, kur sergamumas COVID-19 didelis.

Šalis taip pat uždarė kai kuriuos Viduržemio jūros paplūdimius – taigi, buvo suduotas naujas smūgis jau ilgą laiką sunkumus patiriančiam turizmo sektoriui.

Tunise nustatyta daugiau COVID-19 pacientų mirties atvejų per capita nei bet kurioje kitoje Afrikos šalyje. Pastarosiomis savaitėmis Tunise fiksuojamas vienas aukščiausių paros mirtingumo rodiklio prieaugių visame pasaulyje. Kitos šalys šiai Šiaurės Afrikos valstybei siunčia vakcinas ir kitokią medicinos pagalbą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis