Traukiasi Austrijos tautinių dešiniųjų partijos lyderis

ŠaltinisAFP-BNS

Austrijos tautinių dešiniųjų Laisvės partijos (FPOe) lyderis Norbertas Hoferis antradienį pranešė paliekantis partijos vadovo postą po ištisas savaites trukusių nesutarimų su partijos kolega ir buvusiu vidaus reikalų ministru Herbertu Kickliu (Herbertu Kikliu).

„Mano paties kelionė prie FPOe vairo šiandien baigiasi“, – sakė N. Hogeris partijos pranešime spaudai, tačiau pridūrė, kad iki kitų 2024 metais numatytų visuotinių rinkimų liks Austrijos Nacionalinės tarybos vicepirmininku.

Švelnių manierų politiko įvaizdį visuomenėje susikūręs N. Hoferis yra laikomas prieš imigrantus pasisakančios antiislamiškos partijos FPOe nuosaikiųjų sparno atstovu.

N. Hoferis jau daug mėnesių nesutarė su ilgalaikiu partijos ideologu H. Kickliu, stovėjusiu už vienos aršiausių FPOe kampanijų.

Po 2003 metais išgyventos parasparnio nelaimės su lazdele vaikštantis N. Hoferis apie savo pasitraukimą pranešė po trijų savaičių fizinės reabilitacijos centre, kur gydėsi senas traumas.

Antradienį bulvariniam laikraščiui „Oesterreich“ paklausus N. Hoferio, ar viena iš atsistatydinimo priežasčių yra jo ir H. Kicklio nuomonių nesutarimai, jis atsakė: „Taip, žinoma. Man kiekvieną dieną nebus sakoma, kad esu ne savo vietoje.“

Abu politikai turi skirtingą požiūrį į koronaviruso pandemiją.

Partijos lyderių susitikimuose N. Hoferis dėvėdavo apsauginę kaukę, kaip to buvo reikalaujama parlamente, tuo metu H. Kicklis pabrėžtinai nesilaikydavo reikalavimo ir skelbė ugningus pareiškimus, kreipdamasis į demonstracijų prieš karantiną dalyvius.

2016 metais N. Hoferis vos netapo pirmuoju tautinių dešiniųjų pažiūrų Austrijos prezidentu, bet pralaimėjo Alexanderui Van der Bellenui (Aleksandrui Van der Belenui) pritrūkęs kiek daugiau nei 31 tūkst. rinkėjų balsų.

2019 metais jis perėmė vadovavimą partijai, kai tuometis FPOe lyderis Heinzas-Christianas Strache (Heincas Kristianas Štrachė) buvo priverstas atsistatydinti pasirodžius slapta padarytam vaizdo įrašui, kuriame matyti, kaip jis numanomai vieno Rusijos oligarcho dukterėčiai už pagalbą organizuojant rinkimų kampaniją siūlo viešojo pirkimo sutartis.

Dėl šio „Ibisageitu“ („Ibizagate“) praminto korupcijos skandalo žlugo pirmoji kanclerio Sebastiano Kurzo (Sebastiano Kurco) vadovaujama centro dešiniosios Liaudies partijos (OeVP) ir FPOe koalicija.

„Laikas po Ibisos nebuvo lengvas“ , – sakoma N. Hoferio pareiškime. Jame priduriama, kad po koalicijos žlugimo „buvo sunku vėl pastatyti partiją ant kojų“.

„Per keletą pastarųjų mėnesių pavyko stabilizuoti partiją“, – sakė jis. N. Hoferis taip pat atkreipė dėmesį į geresnius, iki 20 proc. išaugusius, partijos reitingus.

2019 metais vykusiuose visuotiniuose rinkimuose partija surinko kiek daugiau nei 16 proc. rinkėjų balsų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis