Translytėms lengvaatletėms uždaromos durys į varžybas

ŠaltinisAFP-BNS

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas Sebastianas Coe (Sebastiana Kou) ketvirtadienį pareiškė, kad translytėms moterims nebebus leidžiama varžytis moterų lengvosios atletikos varžybose, neatsižvelgiant į jų testosterono lygį. 

„Taryba sutiko, kad nuo šių metų kovo 31 dienos moterų pasaulio reitingo varžybose negalėtų dalyvauti transseksualūs sportininkai vyrai ir moterys, kurie yra išgyvenę berniukų lytinį brendimą“, – sakė S. Coe po IAAF posėdžio.

S. Coe teigė, kad IAAF konsultavosi su suinteresuotosiomis šalimis, įskaitant Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ir nacionalines federacijas, dėl transseksualių sportininkų klausimo.

„Dauguma apklaustųjų teigė, kad transseksualūs sportininkai neturėtų varžytis moterų kategorijoje“, – sakė jis.

„Daugelis mano, kad nepakanka įrodymų, jog translytės moterys neturi pranašumo prieš biologines moteris, ir nori gauti daugiau įrodymų, kad bet kokie fiziniai pranašumai buvo sumažinti, kad iš naujo apsvarstytų galimybę įtraukti jas į moterų kategoriją“, – sakė  jis ir pridūrė: „Sprendimas, kurį priėmėme, manau, atitiko geriausius mūsų sporto interesus.“

„Nesakome ,ne’ amžinai“, – sakė jis ir pridūrė, kad bus sudaryta darbo grupė, kuriai vadovaus transseksualus asmuo ir kuri toliau stebės mokslo raidą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Translyčiai vyrai (t.y. apsimetantys moterimis) negalės varžytis su moterimis, o ne translytės moterys (t.y. moterys, apsimetančios vyrais). Pataisykit tekstą.

      • Tikrovės teigimas (fakto konstatavimas) negali būti įžeidimas. Jei ką nors tai žeidžia, tai įsižeidžiančiojo problema, ne teigiančio.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte