Kongo katalikai: islamistai mus žudo kaip gyvulius

Per kelias kovo savaites Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR) esančioje Šiaurės Kivu provincijoje islamistų sukilėlių grupuotė „Demokratinių pajėgų aljansas“ (ADF) iš viso nužudė 72 krikščionis.

Vyskupas Mulinde Esemo, pagrindinis Butembo (KDR) katalikų bažnyčios vadovas, patvirtino, kad pastarosios dvi savaitės Kongo Kristaus Kūnui buvo „didelių kančių“ laikotarpis.

Jis sakė: „KDR rytuose, tiek miestuose, tiek kaimuose, gyvename labai įtemptoje situacijoje. ADF sukilėliai šaltakraujiškai nužudė dešimtis tikinčiųjų. Žudo kaip gyvulius.“

Šie išpuoliai įvykdyti praėjus vos dviem mėnesiams po to, kai 2023 m. sausio 23 d. Makungvoje buvo nužudyti dvidešimt trys žmonės. Žiaurūs ADF kovotojai toliau žudo, siekdami islamizuoti daugiausia krikščionių gyvenamą rytinę KDR dalį.

Kovo 9 d. ADF sukilėliai užpuolė Mukondi vietovę ir nužudė 36 žmones.

Kovo 12 d. Kirinderio kaime ta pati ADF grupuotė nužudė 19 žmonių ir padegė namus.

Kovo 14 d., užpuolikams surengus reidą Mabuku mieste žuvo septyniolika krikščionių, įskaitant pamaldoms vadovavusį vyskupijos kunigą.

Visi šie kaimai yra maždaug už 20 km nuo Butembo miesto, todėl vietiniai gyventojai buvo priversti bėgti.

Mulinde Esemo tęsė: „Šeimos, kurios pabėgo iš visų šių kaimų, dabar gyvena kaip pabėgėliai čia, Butembo mieste, nors miestas ir priemiesčiai yra perpildyti. Labiausiai kenčia moterys ir vaikai, nes jie yra labiausiai pažeidžiami. Kartkartėmis išgirsi juos verkiant dėl maisto stygiaus, nes vyrai ieško atsitiktinių darbų, kad galėtų ką nors nupirkti savo šeimoms.“

Vyskupas Mulinde kreipėsi į tikinčiuosius prašydamas pagalbos Kongo tikintiesiems, kuriuos dėl persekiojimo paliko artimieji ir kurie paliko savo namus bijodami būti nužudyti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte