REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Translytė JAV krikščionių mokykloje nušovė šešis žmones

Smarkiai ginkluota jauna moteris pirmadienį vienoje JAV Tenesio valstijos Našvilio miesto krikščioniškų pradinių mokyklų nušovė tris vaikus ir tris darbuotojus, per, regis, kruopščiai suplanuotą išpuolį, kol buvo nušauta, pranešė policija.

Policijos viršininkas Johnas Drake’as (Džonas Dreikas) įtariamąją įvardijo kaip 28-erių Audrey Hale (Odri Heil), kuri, kaip vėliau sakė pareigūnas, yra translytė.

Jis leido suprasti, kad tyrimo metu kaip viena iš versijų nagrinėjant tokio poelgio motyvą, bus susijusi su A. Hale lytinės tapatybės pakeitimu.

A. Hale paliko manifestą, turėjo mokyklos žemėlapius, kuriuose buvo nurodyti stebėjimo, įėjimo ir išėjimo taškai, ir buvo „pasirengusi konfrontacijai su teisėsauga“, sakė policijos viršininkas žurnalistams po naujausio Jungtines Valstijas sukrėtusio ginkluoto smurto protrūkio.

Duodamas interviu „NBC News“ jis sakė, kad įtariamoji greičiausiai rengė platesnio masto išpuolį, nes manifeste „nurodoma, kad ketinta šaudyti keliose vietose, o mokykla buvo viena iš jų“.

Pasak policijos, apsiginklavusi mažiausiai dviem užtaisytais šautuvais ir pistoletu, A. Hale į krikščionišką mokyklą „The Covenant School“ įžengė pro šoninį įėjimą ir, kaip įtariama, įeidama pro duris paleido kelis šūvius.

Policija nustatė šešių aukų tapatybes: vienam iš trijų vaikų buvo aštuoneri, dviem – devyneri metai, o nužudytieji suaugusieji buvo 60–61 metų amžiaus.

Viena iš aukų, Katherine Koonce (Ketrin Kuns), pradinės mokyklos interneto svetainėje nurodyta kaip direktorė.

Dėl įtariamosios lyties tapatybės kilo painiava: pareigūnai asmenį vadino įvardžiais „ji“ ir „jos“, o „LinkedIn“ profilyje A. Hale buvo įvardytas kaip vyras.

Policija teigė, kad pareigūnai, gavę pirmąjį pagalbos skambutį apie 10 val. (18 val. Lietuvos laiku), į įvykio vietą atvyko maždaug per 15 minučių ir susidorojo su šaule, kuri atsakė ugnimi, ir ją paskui nušovė.

Televizija rodė, kaip vaikai, susikibę rankomis, išeina iš mokyklos, o vienoje sukrečiančioje nuotraukoje matyti, kaip prie geltono mokyklinio autobuso lango verkia iš nusikaltimo vietos išvažiuojantis vaikas.

Avery Myrick (Eiveri Mirik) sakė, kad jos mama, ikimokyklinio ugdymo mokytoja, pasislėpė, kai mokykloje pasigirdo šūviai.

„Ji sakė, kad slėpėsi spintoje, kad visur buvo šaudoma ir kad jie galimai bandė patekti į jos klasę, ir tiesiog, kad ji mus mylėjo“, – sakė A. Myrick televizijai WSMV4, NBC vietos filialui.

Kai ji išgirdo, kad mama yra saugi, jai „labai palengvėjo“.

„Bet žinote, jums vis tiek skauda dėl žmonių, kurie gali nesulaukti to skambučio“, – sakė ji.

Jungtinėse Valstijose, kur pastaraisiais metais sparčiai plinta šaunamieji ginklai, šaudymai mokyklose yra nerimą keliantis reiškinys.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) naujausias šaudynes pavadino nenormaliomis ir sakė, kad smurtas dėl ginklų drasko tautos sielą, ragindamas Kongresą uždrausti masinėse šaudynėse dažnai naudojamus puolamuosius ginklus.

„Tai griauna mūsų bendruomenes, griauna šios tautos sielą“, – sakė jis.

Našvilio ugniagesių departamento atstovė spaudai Kendra Loney (Kendra Louni) sakė, kad visi nenukentėję moksleiviai kartu su mokytojais ir darbuotojais buvo išvesti iš pastato.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte