Translyčių pora iš Indijos sulaukė kūdikio – istorija tikrai neįprasta

ŠaltinisBBC

Socialinėje žiniasklaidoje neseniai dar buvo plačiai dalijamasi Indijos translyčių poros, nutraukusios hormonų terapiją, kad galėtų susilaukti kūdikio, nėštumo fotosesija. O štai dabar jau pora džiaugiasi sulaukusi kūdikio. Jis gimė vasario 8 d., trečiadienį, tačiau kūdikio lyties translyčiai žiniasklaidai kol kas dar neatskleidė.

Kaip pasakoja BBC, 21 metų Ziya Paval ir jos 23 metų partneris Zahadas, gyvenantys pietinėje Keralos valstijoje, buvo lyties keitimo procese, kai nusprendė susilaukti kūdikio. Z. Paval teigia kad visada norusi tapti „mama“. Jis gimė vyriškos lyties, o dabar save identifikuoja kaip moteriškos lyties atstovę. O Zahadas gimė moterimi, o dabar save identifikuoja kaip vyrą. Tai „jis“ pagimdė kūdikį.

Translyčių pora sako, kad jų patirtis Indijoje gali būti reta, nes, kiek jiems žinoma, „niekas kitas translyčių bendruomenėje savęs nevadina biologiniais tėvais“. Manoma, kad Indijoje gyvena apie du milijonai translyčių, nors šis skaičius gali būti dar didesnis. 2014 m. Indijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad jie turi vienodas teises kaip ir kiti žmonės, tačiau jiems vis dar sunku gauti išsilavinimą ir sveikatos priežiūros paslaugas.

„Esu iš konservatyvios musulmonų šeimos, kuri niekada neleido man mokytis klasikinio šokio, – sako Z. Paval. – [Mano tėvai] buvo tokie griežti, kad kirpdavo man plaukus, kad negalėčiau šokti“. Translytis sako, kad išėjo iš namų dalyvauti jaunimo festivalyje ir niekada nebegrįžo. „Ji“ išmoko šokti translyčių bendruomenės centre, o dabar moko šokti vieno rajono mokinius.

Buhalterio išsilavinimą turintis Zahadas yra kilęs iš krikščionių šeimos, priklausančios žvejų bendruomenei. Šiuo metu „jis“ dirba prekybos centre, o savo šeimą paliko po to, kai jiems prisipažino esąs translytis. Visgi pastojus „jo“ šeima priėmė porą, palaikė ir padėjo Zahadui nėštumo metu.

Būtent Zahado motina iš pradžių paprašė poros neskelbti apie nėštumą, tačiau praėjusią savaitę jai leidus, pora apie jį paskelbė savo instagramo puslapyje. O Z. Paval sako, kad jos šeima vis dar su tuo nesusitaikė.

Pora nusprendė susilaukti kūdikio prieš pusantrų metų, kai abu buvo skirtingais lyties keitimo etapais, BBC pasakojo Z. Paval. Zahadui tuomet dar nebuvo pašalintos kiaušidės ir gimda, todėl gydytojų patarimu pora nutraukė hormonų terapiją.

Po kūdikio gimimo pora turės susirasti daugiau darbo, kad sudurtų galą su galu. „Labai sunku išgyventi“, – sako Z. Paval ir priduria, kad teks priimti daugiau šokių studentų, o Zahadas grįš į darbą praėjus maždaug dviem mėnesiams po kūdikio gimimo.

Pora sako, kad translyčių bendruomenė „labai palankiai priėmė“ jų nėštumą. „Žinoma, tiek translyčių bendruomenėje, tiek už jos ribų yra žmonių, kurie tiki stereotipais. Jie mano, kad translytis vyras negali nešioti kūdikio, – sako Z. Paval. – [Bet] tai neturi reikšmės.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

11 KOMENTARAI

  1. Man pasidarė įdomu – o kodėl jie skursta? Ar tokie šviesūs piliečiai neturi gero išsilavinimo ir gerai apmokamų specialybių? Kodėl šeimos „moteris“ nesirūpina uždirbti, kol „vyras“ laukiasi ir galbūt jam nelengva eiti į darbą?

  2. Gal būtų galima apsieiti be tokių „naujienų“. Negi „Laikmečiui“ dera orientuotis į geltonąją spaudą? Juk mes, skaitytojai, tikimės visiškai ne tokios rūšies žinių. Keistai atrodo …

  3. Liūdna… Nesuprantu, kuo mano diena praturtėja perskaičius tokį straipsnį… Ir taip kasdieną po kelis… Laikas ,,Laikmečiui“ susimąstyti į ką orientuojatės ir į ką orientuojate skaitytojus: į Šviesą ir Ją atspindinčius? Ar į tamsumas?
    Juk žmonės trokšta drąsaus tiesos žodžio, tikro džiaugsmo atspindžių, ištvermės gyvenant krikščioniškomis vertybėmis pavyzdžių!… O čia…

  4. manau, kad kaip stručiams kišti galvą į smėlį – slėptis nuo visokios informacijos- nėra labai išmintinga. Man liūdna, kad Lietuvos vyskupai ir kunigai nesuvokia krikščioniško portalo reikšmės. Dabar „Bernardinuose“ įdėtas tikrai vertas skaitymo latvių vyskupo Vanags kalba – pamokslas , pasakytas Valstybės dienos proga. Iš latvių kalbos išvertęs tikrai puikus kunigas. Ir iškart įpuolam į suskaldymą. Nenoriu skaityti liberalaus „bern“. tai lieku be protingo skaitymo. Einu , skaitau – gaunu liberalaus mąstymo kibirą….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte