Tos pačios lyties asmenų pora kovoja dėl pilietybės jų kūdikiui suteikimo ETT

Tos pačios lyties asmenų pora iš Bulgarijos ir Gibraltaro antradienį kreipėsi į Europos Teisingumo Teismą, siekdama apginti savo dukters teisę į pilietybę.

Pasak teisininkų, jų teisinė kova gali sukurti precedentą tūkstančiams tos pačios lyties porų tėvų, kurių vaikų pilietybei kyla pavojus dėl įstatymų skirtumų įvairiose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Sara, kuriai dabar yra keturiolika mėnesių, gimė Ispanijoje, ir jai išduotame gimimo liudijime nurodyta, kad ji turi dvi motinas, tačiau jai negali būti suteikta Ispanijos pilietybė, nes nė viena iš šių moterų nėra Ispanijos pilietė.

Tuo metu Britanijos įstatymai neleidžia Jungtinės Karalystės pilietybę turinčiai Saros motinai iš Gibraltaro perduoti ją kūdikiui, jeigu jis gimė trečiojoje šalyje.

Bulgarijos pareigūnai savo ruožtu atmetė prašymą mergaitei suteikti šios šalies pilietybę paaiškinę, kad gimimo liudijime tėvais negali būti nurodyti du tos pačios lyties asmenys ir kad jame turėtų būti įrašyta tik vaiko biologinė motina.

Sarą auginanti pora susituokė 2018 metais Gibraltare, bet Bulgarijoje tos pačios lyties asmenų santuokos nėra įteisintos ir ji nepripažįsta užsienyje registruotų tos pačios lyties asmenų santuokų.

„Dėl to vaikui iškyla pavojus likti be pilietybės arba netekti vieno iš tėvų, jeigu bus atskleista, kas yra jo biologinė motina“, – sakė bulgarės motinos advokatė Denica Ljubenova naujienų agentūrai AFP po Europos Teisingumo Teismo posėdžio antradienį.

„Bulgarijoje nėra teisinių priemonių apginti šio vaiko interesus“, – pridūrė ji.

ES teismas sprendimą šiuo klausimu turėtų paskelbti vėliau šiais metais, tačiau ką jis benuspręstų, teisinis ginčas dėl pilietybės suteikimo Sarai vėl sugrįš į Sofijos teismą.

„Šiuo metu esame įstrigusios Ispanijoje su kūdikiu ir negalime išvykti, jaučiamės bejėgės ką nors pakeisti“, – sakė Saros motina bulgarė.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) lapkritį pristatė Europos Sąjungos pirmąją LGBTIQ Lygybės strategiją, žadėdama siekti tos pačios lyties asmenų tėvystės teisių pripažinimo visoje Bendrijoje.

„Jeigu esate tėvas vienoje šalyje, esate tėvas visose šalyse“, – sakė ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte