Maskvos policija atliko kratas Jehovos liudytojų namuose

ŠaltinisAFP-BNS

Rusijos saugumo tarnybos trečiadienį atliko kratas kelių Jehovos liudytojų namuose Maskvoje, šalyje tęsiantis susidorojimui su šio JAV užgimusio krikščioniško judėjimo sekėjais.

2017 metais Rusija uždraudė šią religinę organizaciją, priskyrusi ją ekstremistinėms. Nuo to laiko keliems jos nariams buvo paskirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Sunkius nusikaltimus nagrinėjantis Tyrimų komitetas trečiadienį paskelbė, kad buvo sulaikyti keli „organizatoriai ir nariai“.

Prokurorai, saugumo tarnyba FSB ir Nacionalinė gvardija atliko kratas 16 adresų, pranešė Komitetas.

Anot tyrėjų, Jehovos liudytojai sostinėje įkūrė skyrių, kuriame buvo rengiami „slapti susitikimai“, siekiant studijuoti „religinę literatūrą“.

XIX amžiaus pabaigoje JAV įkurtas religinis judėjimas buvo ne kartą kaltinamas atsisakant gerbti tokius valstybės simbolius kaip vėliava.

Nors prezidentas Vladimiras Putinas 2018 metais pareiškė, kad šios organizacijos nariai neturėtų būti laikomi teroristais, Maskva ir toliau imasi teisinių veiksmų jų atžvilgiu.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia pasisako prieš Jehovos liudytojus, o vienas Bažnyčios pareigūnas pavadino juos „destruktyvia sekta“.

Praėjusių metų lapkritį teisėsauga atliko kratų daugiau nei 20 šalies regionų, vykdant kitą tyrimą dėl organizacijos veiklos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis