Tikybos mokytojai gausiai rinkosi į seminarą Kaune

Sausio 5 d. Kauno arkivyskupijos bei kitų vyskupijų tikybos mokytojai gausiai susirinko į seminarą Kaune tema „Kas naujo atnaujintoje katalikų tikybos programoje. Nuo teorijos prie praktikos“, pranešė Kauno arkivyskupijos Katechetikos centras.

Seminarą vedė Šiaulių vyskupijos Katechetikos centro vadovė, atnaujintos katalikų tikybos bendrosios programos viena iš rengėjų Danutė Kratukienė.

Seminaro tikybos mokytojams Kaune akimirka / Kauno arkivyskupijos nuotr.
Seminaro tikybos mokytojams Kaune akimirka / Kauno arkivyskupijos nuotr.

Lektorė išsamiai supažindino ugdytojus su naujausiomis švietimo tendencijomis bei konkrečiais pokyčiais katalikų tikybos programoje. Apibrėžė kompetencijomis grįsto mokymo paradigmą. Kvietė naujai atsakyti sau į klausimą, kokia yra mano, kaip tikybos mokytojo, misija, kas mane veda į priekį, kas uždega mano širdį liudyti Kristaus meilę savo mokiniams.

Dirbdami grupėse tikybos mokytojai turėjo galimybę dalytis savo patirtimi, lūkesčiais, įžvalgomis, kaip galėtų tinkamai pasiruošti katalikų tikybos programos atnaujintam turiniui įgyvendinti nelyginėse klasėse nuo 2023 m. rugsėjo. Jiems buvo skirtos namų užduotys susipažinti su atnaujinta programa ir pasižymėti kylančius klausimus.

Planuojami dar 3–4 šios itin aktualios tikybos mokytojams temos seminarai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

15 KOMENTARAI

  • Dėl varnelės. Mokyklose tikybą lanko 20% vaikų. Paruošim gerą programą. Nusufotkinsim ir garsiai rėksim. Rezultato jokio. Armonika garsiai groja, aidas einas, oras virpa.

 1. Kainų sąrašą. Žinom, kad Vandžiogalos parapija veltui. Kiek kainuoja Ukmergė – Pašilė? O Vytautinė? Ar vertėjo Arvydai? Toli važinėti iš Rokų. Nebent kartu su Bronyte, abu kartu į darbą, tuo pačiu metu namo.

  • a branycė gražia groja ir net tuo kitu daiktu deramai algias, tad prašom negadzyt mumi betefikacione VIP kaunas kunigas ložĖ +

 2. Kas su kuom nori ir su tuo gyvena ir daro ką nori. Kur problema? Nuveži voką, žemai nusilenki ir toliau ramiai barškini. Mūsų klebonas net negyvena klebonijoje. Vyskupas pritaria.

  • laimina kunkubinatus, jei ne paslaptis? gal tas, kur pats labai skaistutis, nepriekaištingos reputacijos ir visada teisus? na ir suprantama porinantis „labai gaila, jei taip yra kaip sakote“ + „papiktinimai neišvengiami“ + bla bla bla…

 3. Y teorija i y gyvenims. Aficelna y celebats, a praktišk kas kap nuor tep gyvian. A ne tep skaistutis rokuoja. Vyskups myl apsidirbus klebuons bo gali uš kapša laikyt. Nemėkst čystų, nier uš ko paimt.

  • tam skaistučiui tuoj svinger-stringer informacijone apie aną paTY per BNS, CNN ir Bžn kronik kanalus paleisim. žiūrėsma kiek senelio gagarinovo kapše dar likę carinių rublių susimokėt už „švencą cylą“, bo galis gaucis ir baudžiama byla ne tik pilną trydyla

  • Taip vyksta? Todėl kad patys kunigai tarpusavyje negerbia vienas kito. Klebonams tik su politikais bendravimas ir ryšiai. Vikarai ir diakonai pastumdinukai. Kodėl klebonai niekada neturi laiko paprastiems žmonėms? Juk labai gerai buvo pasakyta kun. Doveikos, jog Dievas numestas į šiukšlyną. Pagalvojus, o ir pati bažnyčia savo šiukšles turi išsivalyti taip pat kiekvienas žmogus savo širdyje. Žmogus šiandien yra atstumtas parapijose, ypač tie, kurie neturi gražaus kūno.

   • būkit didž gerb siela, prašyčiau: lipkit ant bačkos prie savo vyskupijos kurijos centrinių durų, iškelite plakatą „laisvę papūgoms“ ir skanduokite: vyskupe, kodėl Dievą į šiukšlyną išmetei !!! va tada gal durys atsidarys ir jums, jei ne kurijos, tai bent areštinės už viešos tvarkos pažeidimus ir dvasinės vyskupo ramybės drumstimą

 4. Komentatorius parašė, kad tikybą lanko 20 procentų vaikų. Čia jau reikia skambinti pavojaus varpais. Juk kiek yra teologijos mokslų daktarų(visoje LT), kurie tikrai pilni idėjų. Jaunimas nėra ugdymas švietimo sistemoje, jokio tikėjimo puosėlėjimo. Nes politika suvalgo kas visais amžiais buvo šventa. Mūsų senoliai, kurie puoselėjo tikėjimą ir vertybes, ypač tradicijas. O ir pasitikėjimas Bažnyčia buvo stiprus, niekas nebaudė, buvo gerumas ir meilė žmogui. Kas nutiko dabar? Bažnyčia suliberalėjo. Pasižiūrėkite, kokie mokesčiai šildymui, elektrosckainos banžnycioms. Jau niekada nebesurinks tokių sumų mokesčiams.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte