Tie, kuriuos sutinkame internete, yra tikri žmonės, katalikams primena naujas Vatikano dokumentas

ŠaltinisCNA

Pirmadienį, gegužės 29 d., Vatikane buvo paskelbtas dokumentas „Visapusiško dalyvavimo link. Pastoraciniai apmąstymai apie dalyvavimą socialinėje žiniasklaidoje“. Dokumentas siūlo skatinti platesnius apmąstymus apie krikščionių įsitraukimą į socialinę žiniasklaidą, kuri tampa vis svarbesne žmonių gyvenimo dalimi, rašo „Vatican News”.

Dokumentą parengė Šventojo Sosto komunikacijos dikasterija.

Skaitmeninė revoliucija neabejotinai suteikė labai daug galimybių, tačiau ji kelia ir daug iššūkių. Dokumente nurodomi keli pavojai, kurių reikėtų vengti keliaujant „skaitmeniniais greitkeliais“.

Visų pirma paminėtas pavojus, kad skaitmeninių tinklų vartotojai patys gali pavirsti į apyvartą leidžiamomis prekėmis, taip pat pavojus kurti individualistines erdves, kurios yra skirtos tik bendraminčiams, o kai kuriais atvejais netgi skatina ekstremalų elgesį. Krikščionys turi kelti klausimus: kaip skaitmeninę ekosistemą paversti dalijimosi, abipusiu pasitikėjimu grindžiamo bendradarbiavimo vieta? Kaip būti artimu socialinės žiniasklaidos aplinkoje?

Reikia nusiteikti klausytis, žinant, kad tie, kuriuos sutinkame internete, yra tikri žmonės.

Krikščionys į socialinę žiniasklaidą turi įnešti savitą dalijimosi stilių, kurio pavyzdys yra Kristus, kuris myli ir aukojasi už žmones. Jis mus moko, kad tiesa atsiskleidžia bendrystėje.

Krikščionių buvimas skaitmeninėje žiniasklaidoje turėtų atspindėti šį stilių – kūrybingai perteikti teisingą informaciją, skatinti draugystę, kuri kuria bendruomenę.

Krikščionių buvimas socialinėje žiniasklaidoje taip pat turi būti pažymėtas liudijimo ženklu.

Krikščionys dalyvauja socialinės žiniasklaidos erdvėje ne tam, kad „parduotų savo produktą“ ar viliotų į savo pusę prozelitus, bet kad liudytų. Ir socialinės komunikacijos sferoje krikščionys savo žodžiais ir gyvenimu turi liudyti.

Net ir atsitiktiniai susitikimai socialinės žiniasklaidos platformose turi tapti susitikimais su artimu, kurio gyvenimas krikščioniui rūpi, nes jis rūpi Viešpačiui. Taip paprastas bendravimas tampa dalimi bendrystės, kurios šaknys glūdi Švenčiausiojoje Trejybėje ir kuri yra mūsų visų tikslas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte