REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikanas paskelbė pastoracinį apmąstymą apie krikščionių dalyvavimą socialinėje žiniasklaidoje

ŠaltinisCNA

Vatikanas paskelbė rekomendacijas, kaip geriau „mylėti savo artimą” socialinėje žiniasklaidoje, pranešė CNA.

Dvidešimties puslapių gegužės 29 d. paskelbtame dokumente „Pastoraciniai apmąstymai apie dalyvavimą socialinėje žiniasklaidoje” aptariami iššūkiai, su kuriais krikščionys susiduria naudodamiesi socialine žiniasklaida.

Jame aptariamos tokios temos kaip informacijos perkrova, nuolatinis „skrolinimas”, nesutelkimas dėmesio, buvimas „influenceriu”, „skaitmeninė detoksikacija”, tylos poreikis, sąmoningas klausymasis ir bendruomenės kūrimas susiskaldžiusiame pasaulyje.

„Vienas iš svarbių skaitmeninės kultūros kognityvinių iššūkių yra mūsų gebėjimo giliai ir tikslingai mąstyti praradimas, – įspėjama pranešime. – Mes skenuojame paviršių ir liekame seklumoje, užuot giliai apmąstę tikrovę.”

Vatikano komunikacijos dikasterija paskelbė dokumentą, kurį pasirašė jos pasauliečių prefektas Paolo Ruffini (Paolas Rufinis)ir sekretorius argentinietis monsinjoras Lucio A. Ruizas (Lucijus A. Ruizas), cituojantys daugelį popiežiaus Pranciškaus kalbų, pasakytų per ankstesnes Pasaulines komunikacijos dienas.

Šis tekstas „nėra tikslios pastoracinės tarnystės gairės”, kaip patikslino dikasterija. Juo siekiama skatinti bendrus apmąstymus, kaip puoselėti prasmingus ir rūpestingus santykius socialinėje žiniasklaidoje.

Vatikano pastoraciniame apmąstyme teigiama, kad nuolatinis socialinės žiniasklaidos reikalavimas žmonių dėmesio „panašus į procesą, per kurį bet kokia pagunda įsiskverbia į žmogaus širdį ir atitraukia dėmesį nuo vienintelio tikrai prasmingo ir gyvybę teikiančio žodžio – Dievo žodžio”.

„Įvairios interneto svetainės, programos ir platformos užprogramuotos taip, kad medžiotų mūsų žmogiškąjį pripažinimo troškimą, jos nuolat kovoja dėl žmonių dėmesio. Pats dėmesys tapo vertingiausiu turtu ir preke”, – pastebima dokumente.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte